З іменем Шевченка на вустах

   9 березня 2014 року виповнюється 200 років від дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

   Кабінет Міністрів України Розпорядження від 2 березня 2011 року №167  "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200 - річчя від дня народження Т.Г.Шевченка та 150 - річчя від дня його перепоховання"Факти і події з життя Т.Г.Шевченка - вікторина


30.09.2014
 До Всеукраїнського дня бібліотек
  Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека. 

  Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її служителі — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.

  Читання в наш час, можливо, стоїть і не на першому місці, але все одно є популярним. Ми можемо бачити, що читають не тільки книги, але і з різних електронних носіїв. Це телефони, планшети, електронні книги і т.і.
  В цьому році Українська бібліотечна асоціація розпочала проект під назвою "Читай! Формат не має значення!". І ось, саме 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек, по всій Україні пройшла акція в межах цього проекту, яка присвячена 200 - річчю від дня народження Т.Г.Шевченка. 
Диканська центральна районна бібліотека також долучилася до цієї акції. В цей день біля пам'ятника геніальному поету відбулися голосні читання його віршів. Відкрився захід виступом директора Диканської ЦБС Кучеряєвої Н.В. Прозвучали твори у виконанні учнів гімназії імені М.В.Гоголя і бібліотекаря Надеждинської СБФ Мартем'янової З.І., що були прочитані з різних носіїв.


Весь матеріал про захід можна переглянути на сторінках нашого блогу за 1 жовтня 2014 року.14.03.2014

"Ти в моєму серці, Україно, душею Шевченка гомониш"

   "Ти в моєму серці, Україно, душею Шевченка гомониш" - саме таку назву мала літературна композиція, що її організували та провели для юнацької аудиторії бібліотекарі Диканської ЦРБ з нагоди 200-річчя з дня народження неперевершеного світоча української культури, геніального художника, мислителя Т.Г.Шевченка.
    Т.Г.Шевченко відомий в історії України як непохитний борець за її державну незалежність та політичну самостійність, за повне визволення українського народу від національного й соціального гноблення.
    То ж учням Диканської гімназії імені М.В.Гоголя була запропонована мультимедійна подорож "Обличчя української історії Тарас Шевченко" (пров.бібліограф ЦРБ О.Є.Гірняк). Літопис життя і творчості Т.Г.Шевченка в книгах представила юним користувачам провідний бібліотекар відділу обслуговування Т.М.Михайлик.


  Творчість Кобзаря багатогранна, як і його талант. Він був і глибоким ліриком, і творцем епічних поем, і прозаїком, і драматургом. Велика спадщина поета продовжує служити людям, захоплює нас своєю мелодійністю, своїм багатством, красою слова, поетичністю. Отож на заході звучали полум'яні вірші Т.Г.Шевченка у виконанні учнів.
   Переважну більшість своїх творів Тарас Григорович створив за межами України. Далеко від рідного краю він творив для себе Україну і пензлем, і словом. "Шевченко - художник з душею поета" - цікаву відеопрезентацію мистецької спадщини поета провела для юних читачів провідний бібліограф Диканської ЦРБ О.Є.Гірняк.


   Літературну подорож "Полтавськими шляхами Кобзаря" організувала присутнім бібліотекар по обслуговуванню юнацтва М.І.Тягній.
21.02.2014


                                                                       "Кращого нема нічого в Бога, ...
                                                   Як Дніпро та наша славна країна"
                                                                          Т.Г.Шевченко
   До 200-річного ювілею видатного сина українського народу, генія української нації Тараса Григоровича Шевченка в Диканській ЦРБ у відділі абонементу організовано конкурс на кращий ескіз поштової марки серед молодих читачів бібліотеки "Полтавськими шляхами Кобзаря" з ініціативи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені О.Гончара та управління культури Полтавської обласної державної адміністрації.
    У конкурсі взяли участь обдарована молодь Диканської гімназії імені М.В.Гоголя, гімназії №2, не залишилися байдужими й читачі сільських бібліотек (Ландарівська та Орданівська сільські бібліотеки - філіали).
     Конкурс організовано з метою популяризації творчості Великого Кобзаря, геніального поета та художника, пошуку талановитих художників - початківців серед читачів бібліотеки.14.01.2014
Полтавськими шляхами Кобзаря
   В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря - Тараса Шевченка. 
  В рамках відзначення 200 - річчя від дня народження геніального поета України Тараса Григоровича Шевченка у Диканській районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття Шевченківських читань "Кобзарева стежина"
   На відкриття були запрошені заступник голови райдержадміністрації В.Перехрест, учні 9 - В класу Диканської гімназії ім. М.В.Гоголя, преса та читачі, яким не байдужа творчість українського Кобзаря.


   Відкрила Шевченківські читання директор Диканської ЦБС Н.Кучеряєва, яка привітала всіх гостей і запросила до співпраці у проведенні ювілейних заходів, присвячених 200 - річчю від дня народження Т.Шевченку.


     Були продемонстровані відеоролики, де відомі українські співаки виконували твори Т.Шевченка.


Скрябін "В казематі"

  А провідний бібліотекар читального залу ЦРБ С.Тютюнник розповіла присутнім про так званий період "трьох літ" (1843 - 1846 і 1859 роки), коли Тарас Шевченко мандрував Полтавщиною, на нашій благодатній землі написав чимало поезій, намалював не одну картину. А також наголосила на тому, що вивчення творчості Шевченка юними українцями є даниною Світовій пам'яті Великого Кобзаря.


Немає коментарів:

Дописати коментар