Ось вона і прийшла - її Величність Зима! Закрутила холодним вітром, постукала у шибку лапатими сніжинками, вкрила дороги тонким хрустким льодом, одягла людей у теплі речі, і звичайно ж принесла з собою багато позитивного ... чи все ж таки негативного...?
Готуючи цей матеріал, мені стало цікаво, скільки ж людей люблять зиму, а який відсоток її "переживає і перетерплює"? На допомогу мені - свезнаюча світова павутина Інтернет. А ось і сайт з потрібним опитуванням: http:www.lovehate.ru/Winter/13
Цікаво!!! Читаю перші відгуки:
"...снежинки...холод...снег блестит на солнце...хрустит под ногами... Новый год, подарки, предпраздничная суматоха, елки, теплая одежда, румянец...эти горки везде и повсюду...санки, сосульки...визг и крик детей, снег, который оказывается у тебя за шиворотом или сапогах...снеговики...НУ КЛАССНО ВЕДЬ!"
"Я обожаю гулять в снегопад. Особенно когда стемнеет. Такое впечатление, что ты попадаешь в волшебную сказку. Все так празднично и притягательно. Сверкающий в свете фонарей, чистейший вкусный воздух, ожидание чуда. Это ощущение ни с чем несравнимо. А как прекрасно сидеть дома в холодную, снежную погоду! Только представьте: вечер, за окнами резвятся пушистые снежинки, а дома... Тепло, уютно, свечи, апельсины. К ним подмешивается чарующий запах хвои и дразнящий аромат сдобы. Тихий зимний вечер, у окна удобное кресло, теплый плед, отличная книга и приглушенные звуки рождественских мелодий..."
Гарно написано! А тепер почитаємо, що пишуть опоненти:
"...время года, от которого одни беды: простуда, быстрая усталость от тяжелой одежды и коротких дней, гололед, опасности на дороге и прочее. Сплошная гадость!"
"...Холодно, серо, темно. Многослойные куртки - шапки - сапоги. Огромные непроходимые сугробы и замерзший скользкий асфальт. Оно вам надо?"
"...Зима...Ни на улицу нормально выйти, ни одеться, как хочется. В саду голые перепуганные деревья, все однотонное. Зимой жизнь останавливается. Ничего не радует. Зима у меня для того, чтобы ждать лето..."
І така думка має право на існування. Бо, як говорять, скільки людей, скільки й думок. До речі, за результатами саме цього опитування "зимолюби" перемагають з рахунком 238 : 205.
Та незалежно від того на чиєму ви боці, хотілося б сказати про те, що зима - це не лише чергова пора року. Це не лише перепади температури і зміна погоди. На нашу думку, найголовніше взимку, як загалом і кожної пори року - СТАН ДУШІ. Бо від того, як ти почуватимеш себе внутрішньо, залежить і твоє відношення до того, що за вікном!!!
Тож створення атмосфери свята та святкового настрою повністю у наших руках!!! І як завжди, нам у цьому допоможе її Мудрість - Книга!!!
А ви вже визначилися з книгами, яким будете присвячувати свої вечори? Якщо - ні, тоді вам - до нас!!!
Бібліотека та бібліотекарі теж готуються до новорічних свят, щоб порадувати своїх читачів як новорічним дизайном, так і цікавими книжковими новинками.
Так для юнацької аудиторії до свята Святого Чудотворця Миколая було організовано і проведено День Інформації "Є в Україні свято чудове", а також майстер - клас з виготовлення новорічної іграшки в техніці витинанки. Святковий настрій допоміг створити відеоролик - привітання, що був запропонований учням для перегляду.З історією свята школярів познайомила провідний бібліограф ЦРБ Гірняк О.Є., про історію та традиції української витинанки розповіла провідний бібліотекар читального залу ЦРБ Тютюнник С.І., а бібліотекар абонементу Тягній М.І. здивувала астрологічними прогнозами на 2014 рік.
Цікаво і весело пройшов майстер - клас. Кожна витинанка була особливою і несла характер та енергетику свого майстра. Деякі вирізнялися своєю креативністю. Та основним було те, що ніхто не залишився байдужим і створив свій особистий хенд - мей. А винагородою за працю були солодкі цукерки, які спонсорував цього разу справжній Миколай - приватний підприємець Микола Пругло.
Цього року у читальному залі ЦРБ, вас радо вітає красуня - бібліо-ялинка, запршує помилуватися зимовими пейзажами фотовиставка "Зима через об'єктив фотоапарата", створити новорічне вбрання своїми руками припрошує виставка - подіум "Краса. Мода. Грація". У відділі абонемент радимо переглянути книжкову виставку - інсталяцію "Зима на борошні ворожить" та виставку - привітання, що адресована кожному читачеві бібліотеки.
Кожній жінці приємно, коли її цінують як гарну господиню. Довід ведення домашнього господарства приходить протягом життя. В родині цьому вчать мами чи бабусі, а в бібліотеці - книги.
На Новий рік ми хочемо здивувати своїх близьких не лише вишукано накритим столом, а й своїм витонченим та модним виглядом.
А, можливо, хтось напередодні свят планує змінити інтер'єр своєї оселі, або протягом зими спланувати, або ж встигнути зробити ремонт.
І хто знає, а може в Новому році на вас чекає не лише новий ремонт, а й щось зовсім нове і позитивне в житті?
А ще зима - час, коли так хочеться влаштуватися з книгою та чашкою запашного чаю чи кави і зануритись у світ, такий звичайний і кожного разу приголомшливо новий. Світ - подорож, світ - відкриття, з якого кожен раз повертаєшся з багажем вражень і думок.
Тож до вашої уваги новинки художньої літератури, що недавно надійшли до нашої бібліотеки.
Для поціновувачів поетичного слова - нові збірки Тетяни Кльокти та Ганни Чубач.
Для тих, хто полюбляє читати про таємниче та незвідане нові романи відомих майстрів пера Дмитра Білого "Волонтер" та Андрія Кокотюхи "Таємне джерело".
Для читачів, хто любить і читає романи Тетяни Устінової - її нова книга "Где - то на краю света".
Свого читача, безперечно, знайде і книга Нати Ігнатової "Доторктутися до небес", бо розповідає про найважливіше в житті кожної людини - дружбу, кохання, родину.
Це видання стало рекордсменом за швидкістю продажу, перегнавши навіть серію романів про Гаррі Поттера.
Ця трилогія викликала неоднозначні відгуки у читачів. Комусь сподобалось, інший виніс вирок "не моє". Судити творіння британської письменниці Э.Л.Джеймс "Пятьдесят оттенков серого", "На пятьдесят оттенков темнее" та "Пятьдесят оттенков свободы" вам, читачі.
Маємо надію, що зимова бібліотерапія книгою буде ефективною. Адже, зима - це не просто холод. Це холод, від якого лишаються теплі спогади.
Провідний бібліограф ЦРБ Гірняк О.Є.
Немає коментарів:
Дописати коментар