26.03.14

Як тобі, жінко, в цьому столітті?

   Упродовж століть десятки й сотні тисяч майстрів різних поколінь - килимарниці, вишивальниці, художниці, майстри декоративного розпису та багатьох інших професій створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них ми тепер називаємо творами народного мистецтва. 
   В Україні багато жінок, які вишивають рушники, скатерки і багато інших речей, що користуються незмінним попитом у людей. Українці зжилися з вишивкою. Але наші працівники культури, творці рукотворного дива, знайшли своє особливе місце серед численних майстрів.
   Що це за місце? В чому особливість диканських неординарних майстринь, їхніх манер, стилю?
    Саме про це йшла мова на зустрічі наших читачів з майстринями декоративного мистецтва у Диканській центральній районній бібліотеці (абонемент), що її організували бібліотекарі відділу обслуговування Т.М.Михайлик, М.І.Тягній, провідний бібліограф О.Є.Гірняк.
Відвідувачі з непідробним захопленням переглянули виставку - інсталяцію диканських майстринь народного мистецтва "Як тобі, жінко, в цьому столітті?"






   Про барвистий, розмаїтий світ художниці Ніни Ковальчук говорять самі її картини, представлені на виставці. 
    У багатьох узорах вишивки жінки - майстрині розповідають про свої думки, сподівання й страждання. В них прагнення краси і естетичної наснаги.
   Під час зустрічі наші читачі поспілкувалися з майстринями української вишивки - бібліотекарем відділу комплектування і обробки літератури Валентиною Черепахою, провідним бібліотекарем Диканської бібліотеки для дітей Ларисою Воронянською та з нашими юними натхненними майстринями, які свої найкращі витвори мають ще створити - Валерією Калюжною (учениця 2-А класу Диканської гімназії ім.М.В.Гоголя) та Маргаритою Воронянською (студентка Полтавського музичного училища ім. М.Лисенка).

Лариса і Маргарита Воронянські під час творчої зустрічі

   Для того, щоб оволодіти всіма "секретами" створення рукотворного дива й навчитися створювати такі оригінальні картини, як це вміє робити науковий співробітник Диканського історико - краєзнавчого музею Неля Гордівська, користувачам неодмінно треба було зустрітися з майстринею високомистецьких витворів, виконаних в техніці бісером.

Неля Гордівська, Валентина Черепаха та її внучка Валерія Калюжна 
діляться секретами своєї творчості з користувачами Диканської ЦБС

   "Українська мелодія" - саме під такою назвою провідний бібліограф Диканської ЦРБ провела бібліографічний огляд літератури для широкого читацького загалу - тут була і висока поезія наших шанованих жінок - поетес, що становлять національну гордість України - Л.Костенко, Г.Чубач, Л.Овдієнко, М.Бойко, і українська вишивка, і сучасні техніки вишивання бісером, і техніка виготовлення виробів з бісеру.
   Ця зустріч з творцями краси подарувала позитивні емоції присутнім, викликала в читаів бажання поділитися своїми творчими роботами, щоб з часом створити для користувачів бібліотеки ще один оазис Краси і Духовності - виставку творчості наших читачів.

                                                                                                   Підготувала провідний бібліотекар
                                                                                                  відділу обслуговування Т.М.Михайлик

15.03.14

До цілющих джерел

   Сьогодні звернення користувачів до духовності, до життєдайних джерел народного мистецтва, до збереження та оновлення всіх його видів - це усвідомлення свого родоводу, духовних традицій, відродження культури українського народу.
    Витоки народного мистецтва сягають сивої давнини. Вічнозелене дерево народної творчості збагачується новими паростками в наш час.
   То ж наша виставка - вернісаж "Як тобі, жінко, в цьому столітті?" (абонемент), присвячена Жінці, Матері, включає не тільки традиційну художню вишивку, а й вишивку бісером, вироби з бісеру.
    Особливий світ краси і фантазії створюють майстрині живописної техніки.



   Вироби народних майстринь Диканської ЦРБ, що експонуються на виставці, прикрашають сьогодні сучасний інтер'єр, надаючи йому своєрідності і неповторності. В кожній картині, в кожній вишивці виявляються риси індивідуального смаку, і кожна з них несе тепло рук майстрині.
   З допомогою витворів народного мистецтва відображають свій художній світ із покоління в покоління, від прабабусі до онуків - Ганна Крупченко "Дерево життя" (рушник); "Дівчина - весна", "Бузок" (картини), "Лебеді" (рушник), "Дерево" (бісер) Валентина Черепаха; "Тигреня", "Царівна Змія" (картини) Валерія Калюжна. Від матері до доньки розкривають секрети майстерності і краси Лариса Воронянська - "Квіти - очі землі" (рушник), "Мак цвіте" (картина), Маргарита Воронянська - весільний рушник, "Юність" (картина), техніка бісером.
   Упродовж десятиліть цвіте і натхненно звучить високе поетичне слово талановитих українських жінок - поетес, що є гордістю нашої нації - Ліни Костенко, Ганни Чубач, Людмили Овдієнко, Марії Бойко. А вони щедро дарують свій талант людям.
    Серед книг, що експонуються на нашій книжковій виставці, "Книга про Матір" - берегиню роду і народу.
   Народне мистецтво - живе мистецтво, яке постійно розвивається. Наше завдання сьогодні - не розгубити його, а передати це живе, іскристе диво наступним поколінням.
    А яка ваша думка, наші шановні користувачі? Як вам живеться в цьому столітті, наші дорогі жінки? Чи часто до вас приходить Муза? Можливо, ви пишите, малюєте, створюєте шедеври бісером чи голкою? Приєднуйтесь до нас. Адже дарувати людям Красу - це завжди радість.

                                                  Провідний бібліотекар відділу обслуговування Т.М.Михайлик, 
                                                  бібліотекар по обслуговуванню юнацтва Марія Тягній

14.03.14

Ти в моєму серці, Україно, душею Шевченка гомониш

  

 "Ти в моєму серці, Україно, душею Шевченка гомониш" - саме таку назву мала літературна композиція, що її організували та провели для юнацької аудиторії бібліотекарі Диканської ЦРБ з нагоди 200-річчя з дня народження неперевершеного світоча української культури, геніального художника, мислителя Т.Г.Шевченка.
Докладніше..

13.03.14

На бібліотечному календарі - весна!

   На календарі - весна! Можливо завтра землю ще може вкрити густий сніг, а може не сніг, а блакитний ковер підсніжників - пролісків... Та все ж таки зимовий рубіж подолано, то ж кожна клітинка нашого організму відчуває її, ту пору року, яку називають часом відродження і надії. Весна!!!
   А нашу, бібліотечну весну, відкриває книжкова виставка - інсталяція, присвячена Міжнародному дню котів, який святкують всі "котолюби" саме на початку весни - 1 березня.
     То ж до вашої уваги, шановні читачі, в читальному залі нашої бібліотеки вас вітають не просто симпатичні пухнастики, а найсправжнісінькі "Літературні коти".






 
    Як в мистецтві, так і в літературі кіт посідає важливе місце. Він часто стає персонажем різних творів: поем, віршів, казок. Наприклад: "Кішка, яка гуляла сама по собі" Редьярда Кіплінга, "Чорний кіт" Едгара По, "Життєві переконання Кота Мурра" Гофмана. Кіт Бегемот - один з головних персонажів "Майстера та Маргарити" Михайла Булгакова. А у казці Льюїса Керрола "Аліса в країні Чудес" одним з персонажів є Чеширський кіт. Отже, шановний читачу, ти бачиш, що книги різні і коти теж. Тож обери свого літературного кота за своїм уподобанням.
    А працівники Диканської ЦРБ вже давно визначились зі своїми симпатіями. Ми всі маємо і шануємо своїх домашніх пухнастиків не лише в Міжнародний день котів, але й щодня.

Мій Фунтик дуже енергійний! 
(директор ЦБС Наталія Кучеряєва)

Мій рудий Пан Коцький 
(провідний бібліотекар відділу комплектування Валентина Черепаха)

Я і моя пані Мурка
(провідний бібліотекар ч/з Світлана Тютюнник)

Мій домашній тигр - Муся
(провідний бібліограф Ольга Гірняк)

Ася кицюня, Ася - красуня
(провідний бібліотекар абонементу Тетяна Михайлик)

А мій Черниш - улюбленець фортуни
(провідний бібліотекар абонементу Марія Тягній)

   Жінка... Про її красу написано багато віршів, її портрети малювали найвідоміші художники світу. Жінка... Це загадка і водночас розгадка. Потрібно не лише слухати, а й почути, не тільки дивитися, а й побачити.
   Напередодні Міжнародного жіночого дня та Дня матері у читальному залі ЦРБ книжкові виставки для жінок і про жінок.
   Книжкова арт - виставка "Жіночий портрет у творах мистецтва та графіки"




   Легка хода, сяючі очі, зваблива усмішка, у волоссі заплутався вітер... Вона впевнено іде по життю, випромінюючи щастя, доброту і внутрішню гармонію, залишаючи по собі шлейф таємничості й загадковості. Її неможливо не помітити серед юрби, а побачивши не можна відвести погляд... Вона така різна і завжди прекрасна її Величність - Жінка!
   До уваги наших читачів фото - вернісаж "Магія жіночого обличчя"
                                                                           "О магія жіночого лиця,
                                                                           Прекрасного в завершеності ліній!
                                                                           Дивлюсь - і чую тихі дзвони лілій
                                                                           І музику, якій нема кінця..."
                                                                                                         /В.Мирний/







                                                                                   Провідний бібліограф ЦРБ Гірняк О.Є.                            
                                                                                   Провідний бібліотекар ч/з Тютюнник С.І.

12.03.14

Принципи працевлаштування та ефективний пошук роботи

   В наш час стало поширеним таке явище, як безробіття. По тій чи іншій причині людина втрачає роботу і перед нею постає проблема пошуку. Шукати роботу - це ціла наука, і чим швидше той, хто зайнятий її пошуком, цю науку опанує, тим швидше він досягатиме бажаних результатів, і тим кращими ці результати будуть.
    Вчора в Інтернет - центрі нашої бібліотеки за сприяння Диканського районного центру зайнятості для слухачів середнього віку відбувся семінар - тренінг "Принципи працевлаштування та ефективний пошук роботи", на якому присутні опановували навики ефективного пошуку роботи. Розглянули існуючі варіанти працевлаштування, переваги та недоліки різних способів пошуку, джерела вакансій. Слухачі переглянули відео "Як знайти роботу".



   Було приділено увагу пошуку роботи через Інтернет. Переваги працевлаштування через Інтернет - оперативність, зручний пошук вакансії по різноманітним параметрам (назва вакансії, посадові обов'язки, розмір зарплати, вид зайнятості, по назві фірми і т.д.), величезна кількість вакансій. Присутні переглянули форуми, де  і як шукати роботу, сайти з оголошеннями про роботу та вакансіями провідних компаній.




   Визначившись з напрямком роботи, треба підготувати хороше резюме, що являється візитною карткою шукача і є дуже важливою річчю при вирішенні питань, пов'язаних з працевлаштуванням.  Що таке резюме, як воно повинно виглядати, яка інформація обов'язково має бути, що не слід писати в резюме, що таке супровідний лист - це було наступним питанням тренінгу. Також було продемонстровано відео "Як скласти резюме".




    Співбесіда з роботодавцем - важливий етап процесу пошуку роботи. Часто успіх залежить від уміння показати себе з кращого боку, справити гарне враження, переконати роботодавця, що ви саме та людина, яка йому потрібна. Співбесіда - це попередня зустріч обох зацікавлених сторін, у процесі якої з'ясовується відповідність професійного рівня вимогам вакансії. Які типи співбесід є, як правильно підготуватися, особливості співбесіди, як правильно спілкуватися з потенційним роботодавцем - про це почули слухачі в наступній сесії тренінгу. Було продемонстровано відео "Приклад співбесіди" та відео "10 вещей, которые нельзя делать при собеседовании".


  В ході тренінгу присутні обмінювалися досвідом написання та використання резюме, проходження співбесід, на яких їм довелося побувати.
     Семінар - тренінг підготувала і провела провідний бібліотекар Інтернет - центру Гальченко Тетяна Анатоліївна.