19.05.16

Цікаві факти про Європу

   З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.
    Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана.
9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.
   Три з половиною десятиліття тому на Міланському саміті 1985 лідери ЄС вирішили увічнити день проголошення Декларації Шумана та постановили щорічно відзначати «День Європи». У День Європи жителі України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту.  В 2016 році День Європи в Україні припадає на 21 травня.
  Сьогодні до Інтернет - центру нашої бібліотеки завітали учні другого класу, щоб познайомитися з Європою. Бібліотекар Інтернет - центру Тетяна Гальченко розповіла про цю частину материка, показала на глобусі, де знаходиться. Діти здійснили віртуальні подорожі в різні країни цього континенту, побачили які в них прапори, почули про найбільші міста і найменші країни Європи.


 


Використані відеоматеріали:

Немає коментарів:

Дописати коментар