10.02.18

Дводенний тренінг у бібліотеці

   В Диканській центральній районній бібліотеці пройшов дводенний тренінг за програмою «Активні громадяни».
    Активні громадяни Диканьки взяли участь у Всеукраїнському марафоні «Активні громадяни», що проходить цими днями в багатьох містах України. Так, 08 – 09 лютого 2018 року в приміщенні Диканської районної бібліотеки для дітей відбувся тренінг за програмою Британської ради «Активні громадяни». В тренінгу взяли участь молодіжні лідери та активісти Диканського району, працівники бібліотеки. Провів тренінг фасилітатор програми Олександр Чепур.
   В ході навчання учасники познайомились з програмою Британської ради «Активні громадяни», її кращими практиками та мали змогу більше згуртуватись один з одним, поміркувати над тим, як своїми діями можна змінити світ навколо себе на краще. Учасники були залучені до роботи в групах та командах, що сприяло створенню доброзичливої та творчої атмосфери. Кожен учасник мав право на власну думку, жодна з яких не розглядалася як правильна чи хибна, але така, яка має право на існування. Кожен вид діяльності, кожне завдання обговорювалося, робилися висновки, ставилися запитання і знаходилися відповіді. Окрім цього, кожен учасник мав змогу в команді однодумців створити проект, який буде покликаний змінити певне мікро – середовище в громаді, або вирішити конкретну проблему.

                                                   Програма Британської ради в Україні 
 
 Програма «Активні громадяни» орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній сфері та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу й соціальної відповідальності як базових якостей лідера 21 століття. 
Програма впроваджується Британською радою у співпраці з організаціями громадянського суспільства в різних куточках світу. Від свого початку в 2009 році вона поширилася на країни Європи, Середнього Сходу країни Африки та Південної Азії та до цього часу охопила більше 100 000 учасників. 
   Програма «Активні громадяни» має на меті сприяти соціальному розвитку, головною рушійною силою якого виступають самі громади. Вона заохочує членів громад брати на себе відповідальність за власні соціальні потреби і передбачає набуття ними потрібних знань, навичок і досвіду для їх вирішення. Основну аудиторію програми становлять громадські лідери, які працюють у маргіналізованих спільнотах і разом з такими спільнотами.
   Програма допомагає сформувати знання й навички, які дають змогу визначати мережі контактів і задіювати їх для спільного досягнення цілей, а також виробити навички планування і реалізації проектів.
    Програма складається з дводенного тренінгу, в результаті якого учасники розвинуть навички міжкультурного діалогу та створення проектів соціальної дії на користь локальної громади. Тренінг проводять спеціально підготовлені фасилітатори програми.
Немає коментарів:

Дописати коментар