18.04.17

У дзеркалі слова: відкрий для себе сучасну українську літературу

Шановні наші користувачі!

   Українська література сьогодні існує у вільному суспільстві, де кожен може писати і читати те, що йому подобається. У ній розвиваються різноманітні жанри - детектив, мелодрама, містика. Водночас, в українському письменстві зберігають активність автори, які прагнуть створити "високу літературу", намагаючись втілювати в ній серйозний зміст.
   Сучасна література сьогодні вирізняється розгалуженою системою різних жанрів, серед яких - соціально - психологічний роман, інтелектуальний роман, фантастика, детектив, пригодницький роман, роман - мелодрама, жіночий роман.
   Сьогодні ми з радістю відмічаємо, що збільшився інтерес читачів до сучасної української книги. Отож, з метою популяризації сучасного українського художнього слова на абонементі Диканської центральної районної бібліотеки організовано книжкові виставки:

"На подіумі - українська книга", де можна ознайомитися з творчістю українських письменників та яка сприятиме популяризації сучасної української книги, де представлені твори сучасних українських авторів, таких як - Оксана Забужко, Марія Матіос, Люко Дашвар, Володимир Лис, Галина Вдовиченко, Василь Шкляр, Віктор Кокотюха, Світлана Галан, Любко Дереш, Сергій Жадан, Макс Кідрук, Кузьма Скрябін та інші."Імена на літературній карті України" - цього року виповнюється 60 років з дня народження неодноразового переможця Всеукраїнського конкурсу "Коронації слова", однієї з найпопулярніших сучасних українських письменниць, журналіста, сценариста, автора понад 20 книг для дорослих і дітей - Ірен Роздобудько. У жовтні 2008 року художній фільм "Гудзик", знятий за сценарієм Роздобудько, отримав нагороди за кращий сценарій у категорії "Телевізійний фільм".
60 років з дня народження виповнюється у 2017 році Мастєровій Валентині Миколаївні - українській письменниці, переможцю літературних конкурсів "Гранослов", "У свічаді слова", лауреату Міжнародної премії імені Василя Стуса, літературної премії "Благовіст", автора кількох романів, повістей і оповідань. В нашій бібліотеці користуються підвищеним попитом її книги "Суча дочка", "Смарагд". Роман "Суча дочка" номінувався на Шевченківську премію 2007 року.Увага! Книги - відкриття року

Книжкова виставка - реклама "Книжковий водограй" допоможе нашим читачам уважно стежити за новими творами сучасних популярних українських письменників.
До уваги користувачів бібліотеки твори лауреата Нобелівської премії 2015 року, всесвітньо відомого білоруського прозаїка Світлани Аліксієвич "У войны не женское лицо" та "Чорнобильська молитва".
Оксана Забужко - поет, прозаїк, перекладач, есеїст, літературазнавець, кандидат філософських наук, одна з найвідоміших письменниць сучасної України, автор 20 книжок різних жанрів (проза, поезія, есеїстика, культорологічні дослідження, мемуари). Її твори перекладено понад 30 мовами світу, відзначено численними національними й міжнародними преміями. Серед останніх новинок автора книга актуальної публіцистики відомої письменниці "І знов я влізаю в танк..." - це ексклюзивний репортаж з гарячих точок інформаційного фронту, де триває боротьба з забуттям і байдужістю, які мало не коштували нам держави. "Тут могла бути ваша реклама" - ще одне видання письменниці. До книги увійшов роман "Польові дослідження з українського сексу", що в Україні був визнаний читачами, за опитування 2006 року, "книжкою, яка найбільше вплинула на українське суспільство за 15 років незалежності" та пронизливо ліричні оповідання.
   "Приватний щоденник" Марії Матіос, мабуть, найочікуваніша книжка авторки, якою відома письменниця "загартовує правдою" про події Майдану та триваючої війни. Тему війни продовжує книга Євгена Положія - відомого журналіста і письменника, головного редактора газети "Панорама" - "Іловайськ: розповіді про справжніх людей". Автор почув історії близько сотні учасників Іловайської трагедії, книга побудована на реальних подіях. До уваги наших читачів інші твори автора "Мері та її аеропорт", "Дядечко на ім'я Бог", "Потяг".
   В.Миронова "Люди Донбасса: жизнь сначала" - перед нами 31 розповідь українського автора про людей позитивних, сильних, що зуміли не тільки добитися самореалізації за непростих обставин, а й знайшли в собі сили допомагати іншим.
   Щирість і реальний патріотизм знайдуть наші читачі в оповіданнях книжки "Любов на лінії вогню" письменниці, журналіста, колишнього прес - офіцера добровольчих формувань, яка півтора року провела в АТО разом зі своїми героями - Васіліси Трофимович.
   На любителів сучасної книги чекають новини від Андрія Кокотюхи - сучасного українського письменника, сценариста, журналіста, автора понад 50 художніх, документальних та науково - популярних книжок. Серед них новий роман "Автомобіль з Пекарської".
   У Братів Капранових жодна з книжок не схожа на іншу. Братів двоє. Письменник один. Отож, письменник Брати Капранови вже 15 років пропонує читачам свої книжки. Ми пропонуємо увазі - "Забудь - річку" та "Щоденник моєї секретарки".
   Юрій Винничук - не просто один з найвідоміших сучасних авторів, він - з числа найбільш читаних. Український письменник, поет, драматург, літературний діяч живе і працює у Львові. Автор книг "Діви ночі", "Мальва Ланда", "Легенди Львова", "Місце для дракона" та інші. Його роман "Весняні ігри в осінніх садах" був, мабуть, найскандальнішим переможцем конкурсу "Книга року ВВС" (2005 р.) за всю його історію. Роман Ю.Винничука "Танго смерті" став переможцем цього конкурсу.


Шановні наші користувачі!

   Кращі твори сучасної літератури - для вас. Запрошуємо до книжкових полиць в нашу бібліотеку. Хай читання стане вам щоденною особитою потребою.

    Книжкові виставки для користувачів Диканської ЦРБ організували провідний бібліотекар абонементу Т.М.Михайлик та провідний бібліотекар по обслуговуванню юнацтва М.І.Тягній.

Немає коментарів:

Дописати коментар