30.04.13

Свято "Пісні Бузкового гаю"

10 - 11 травня 
в смт Диканька відбудеться 
 обласне пісенно - мистецьке свято 
"Пісні Бузкового гаю" 
Початок о 11.00 год.


Писанка (майстер - клас)

   Напередодні великого свята Воскресіння Христового провідним бібліотекарем читального залу С.Тютюнник та бібліографом ЦРБ О.Гірняк спільно з керівником гуртка "Бісероплетіння" Будинку дитячої та юнацької творчості О.Воронянською було організовано та проведено майстер - клас по виготовленню декоративної писанки.




     На заході учні мали змогу не лише дізнатися про історію української писанки, символіку кольорів, орнаментів та найбільш поширені техніки писанкарства, але й за допомогою техніки мотанки та декорування яєць стрічками створити власноруч писанковий оберіг.


    За допомогою мультимедійної техніки учням було продемонстровано мистецтво створення справжньої української писанки.















      Наприкінці майстер - класу юні користувачі мали змогу здійснити віртуальну подорож єдиним у світі музеєм писанкового розпису, що знаходиться в місті Коломиї Івано - франківської області.


24.04.13

Урок - реквієм "Чорнобильський вітер по душах мете"

   Чорнобиль... Мертва зона...
   Сьогодні ці слова гірким болем відлунюються в наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово, тихо руйнуються хати. Разом із ними зникають неповторні цінності поліської давнини.
   Про цю жахливу подію важко згадувати, не те, щоб писати. Жах проймає душу при згадці про тисячі загиблих людей.Ще багато століть трагедія буде нагадувати про себе страшними відхиленнями новонароджених.
   Напередодні 27 - ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС провідний бібліотекар читального залу районної бібліотеки для дорослих Світлана Тютюнник провела для учнів 9 класу Диканської гімназії №2 урок - реквієм "Чорнобильський вітер по душах мете" Бібліотекар розповіла учням про аварію на ЧАЕС та її наслідки для України.


  На урок були запрошені гості - це люди, які безпосередньо приймали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це керівник районної організації "Союз Чорнобиль" Валентина Радченко та ліквідатори аварії 1986 року Олексій Маслій та Іван Сулимка.




  Слухали учні розповіді і самих ліквідаторів. Спогади та вірші, які нікого не залишили байдужими.



   А Валентина Радченко розповіла про роботу організації чорнобильців, про пам'ятник, який планується спорудити на території скверу Чонобильської слави. А на закінчення свого виступу подарувала для школи ікону "Чорнобильський Спас" та картину, на якій зображено пам'ятник чорнобильцям.
   По закінченню заходу учні вручили запрошеним квіти та сфотографувались.


23.04.13

Програма "Бібліоміст": інноваційні бібліотеки в Херсоні



  Протягом 2013 року програма "Бібліоміст" організує ряд навчальних візитів по обміну досвідом для бібліотек - партнерів програми. Будуть проводити набір груп для відвідання бібліотек, які мають суттєві досягнення, впровадили інноваційні послуги та бажають поділитися своїм досвідом.
  2 - 4 квітня 2013 року відбувся навчальний візит з ознайомлення з інноваційними бібліотеками Херсонщини. В ньому взяла участь заступник директора з наукової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки умені І.Котляревського, тренер регіонального тренінгового центру, створеного за програмою "Бібліоміст" Надія Влезько.
  Навчальний візит відбувся на базі таких бібліотек Херсонської області: Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара, Херсонська обласна бібліотека для дітей, Білозерська центральна районна бібліотека, Центральна бібліотека ЦБС Великоолександрівського району, Центральна міська бібліотека імені Лесі Українки, м. Херсон.

20.04.13

Миттєвості одного життя

  "Миттєвості одного життя" - саме під такою назвою бібліотекарі Диканської ЦРБ організували і провели літературний вернісаж до 155-річчя з дня народження знаменитої художниці, землячки  Марії Костянтинівни Башкирцевої.
  Про життєві старти і перемоги Марії Башкирцевої розповіла молодіжній аудиторії провідний бібліотекар абонементу Т.М.Михайлик.
 В захоплюючу подорож по сторінках "Щоденника" запросила юних слухачів провідний бібліограф О.Є.Гірняк.


 Для ближчого знайомства з живописом художниці присутнім було запропоновано переглянути слайд - шоу (репродукції картин М.Башкирцевої).
  На завершення зустрічі науковим співробітником історико-краєзнавчого музею Н.С.Дзюбою проведена екскурсія "Світ очима жінок - художниць нашого краю", де старшокласники мали змогу помилуватися роботами місцевих майстринь пензля.






19.04.13

Районний семінар

   11 квітня відбувся районний семінар для працівників сільських бібліотек - філій "Бібліотеки сьогодення - нові форми роботи, нові автори, новий імідж".
   З вступним словом до присутніх на семінарі звернулася директор Диканської ЦБС Кучеряєва Н.В., яка закликала поряд з традиційними формами впроваджувати в роботу бібліотек інноваційні, що матимуть за мету піднести імідж бібліотек серед місцевих громад на якісно новий рівень.
  З презентацією "Професійне читання як елемент безперервної освіти бібліотечних працівників" виступила провідний бібліограф ЦРБ Гірняк О.Є. Вона запропонувала до уваги учасників семінару огляд фахової періодики, яку одержують ЦРБ та бібліотека для дітей, та електронних ресурсів на допомогу фаховій самоосвіті.


   З оглядом літератури сучасних вітчизняних та зарубіжних авторів виступила провідний бібліотекар абонементу Михайлик Т.М. Вона торкнулась творчості Л.Дашвар, М.Матіос, І.Роздобудько, А.Кокотюхи, П.Коельо та інших, які зараз "на слуху" і про творчість яких бібліотекарям треба бути обізнаними.


  Також сільським бібліотекарям було роздано "Методику підготовки та проведення Дня бібліографії".

18.04.13

Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування

  22 березня 2013 року у приміщенні Регіонального інформаційного агенства "Новини Полтавщини" відбулася прес - конференція, на якій було презентовано проект з активізації впровадження електронного урядування на основі нових технічних можливостей мережі бібліотек області.
  Метою проекту "Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування" є створення можливостей доступу до послуг електронного урядування місцевої та державної влади в бібліотеках області та залучення громадян до їхнього використання.
  11 квітня на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Котляревського було проведено практичний тренінг, в якому взяла участь провідний бібліотекар Інтернет - центру Диканської ЦРБ Гальченко Т.А. Вели тренінг Штефан Вадим (керівник проектів Аналітичного центру "Бюро економічних та соціальних досліджень") та Микитенко Надія (ПОНУБ ім. І.П.Котляревського)










Тренінг "Стратегічне планування"


   У рамках Програми "Бібліоміст" творчий центр "ТЦК" організував на базі Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського тренінг "Стратегічне планування", який проходив з 8 по 10 квітня. Головна мета тренінгу: удосконалення знання та навичок лідерів неурядових організацій, працівників публічних бібліотек у сфері стратегічного планування як необхідного інструменту подальшого розвитку організації.
   Учасники тренінгу мали змогу оцінити необхідність стратегічного планування, ознайомитися з технологією складання стратегічного плану. У результаті тренінгу учасники отримали практичні знання та навички по розробці стратегії та стратегічному плануванні діяльності бібліотеки.
   В тренінгу взяли участь директори, завідувачі відділами бібліотек та представники неурядових організацій із Полтавської, Сумської, Харківської, Чернігівської, Луганської і Донецької областей.
   З інформацією про тренінг можна ознайомитися на сайті ГО "Центр розвитку дитини і сім'ї "РОДІС".