Співпраця з відділом "Диканське бюро правової допомоги"


05.02.2020

Електронний  випуск  щомісячної юридично-просвітницької газети  «Правовий вісник»

 1

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області  повідомляє, що вийшов електронний варіант щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник». 

   Видання  сприятиме підвищенню рівня правової освіти населення області, інформуватиме про найбільш знакові правові події в Україні та області, буде роз’яснювати актуальні правові питання сьогодення, висвітлювати діяльність системи безоплатної правової допомоги області. 

   У електронній версії газети читайте інтерв’ю заступниці Міністра юстиції України Валерії Коломієць. Серед постійних рубрик видання: земельні та громадські радники інформують, думка спеціаліста, адвокат консультує, приклади успішного захисту, зміни законодавства, сторінка регіонального представника Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

   Також читачі зможуть ознайомитися із зразками документів, переглянути медіа галерею з найбільш знаковими подіями у роботі системи БПД та партнерів. 


   З січневим випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.2016 рік

   У нашому селищі розпочало роботу "Диканське бюро правової допомоги" де можна безоплатно отримати такі правові послуги:

  • надання правової інфоррмації, консультацій і роз'яснень з правових питань;
  • складання заяв, скарг та інших документів правового характеру;
  • доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України;
  • складання документів процесуального характеру та представництво інтересів у суді осіб, які належать до соціально вразливих верств населення.
       Надання безоплатної правової допомоги - соціальна програма Уряду України, що гарантує людям ефективний захист їхніх прав. Надання такої допомоги забезпечують 100 місцевих центрів з надання безоплатної правової допомоги по всій Україні.
        Розташування та контакти центрів правової допомоги можна дізнатись на сайті

www.legalaid.gov.ua

або в операторів гарячої лінії  0 - 800 - 213 - 103 (безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів)
   
       23 листопада 2016 року відбувся семінар для завідувачів сільськими бібліотеками - філіями Диканської ЦБС. На початку заходу присутні прослухали інформацію начальника відділу "Диканське бюро правової допомоги" Олійника Олександра Олександровича щодо безоплатної правової допомоги та можливостей співпраці з бібліотечними закладами району.


Співпраця з Диканським районним управлінням юстиції у Полтавській області 

Подолання деформації правової свідомості та створення умов для підвищення рівня правової культури населення, активної і свідомої участі громадян у здійсненні реформи є сьогодні першочерговим завданням суспільства і держави на шляху розбудови в Україні громадянського суспільства і правової держави.
Проблема розбудови громадянського суспільства, демократичної правової держави є безпосередньо пов'язаною із розвитком правової свідомості і правової культури. Саме правова культура та правове виховання населення є соціальною гарантією дії верховенства правового закону в суспільстві.
Для вирішення цих питань діє Програма правової освіти населення Диканського району на 2012 - 2016 роки, яку впроваджують в життя Диканське районне управління юстиції у Полтавській області спільно з центральною районною бібліотекою: разом проводяться заходи правової тематики.Управління юстиції надає у фонд бібліотеки посібники, що видаються ними в рамках цієї Програми.Трудове право:
Книжкова виставка до Дня незалежності, організована спільно з управлінням юстиції "Хай цвіте у щасті незалежна Україна"ЗМІ. Реклама. Їхній вплив на людину.
Сьогодні, коли якість інформаційних технологій та їх використання дедалі більшою мірою визначають характер життя суспільства, питання про взаємовідносини суспільства і ЗМІ, про ступінь свободи ЗМІ від суспільства, влади і держави набуває особливого значення. Засоби масової інформації як важлива складова масової комунікації суспільства виконують різні соціально - політичні ролі, ті чи інші з яких залежно від певної кількості типових соціально - політичних ситуацій набувають особливої суспільної значущості. Це можуть бути ролі організатора, об'єднувача. Але вони можуть виконувати і дезорганізаційну, роз'єднувальну роль.

  В Інтернет-центрі Диканської ЦРБ відбулося заняття - тренінг, мета якого показати негативний вплив ЗМІ. Навчити молодь займати активну позицію щодо впливу ЗМІ, використовуючи свої життєві принципи. Фільтрувати ідеї, що широко поширюються через ЗМІ і усвідомлювати ступінь їх впливу на особистість і суспільство. Показати як реклама спекулює людськими бажаннями, впливаючи на формування шкідливих звичок. Навчитися противостояти тиску реклами.
   Провідний бібліотекар Інтернет-центру Гальченко Тетяна запропонувала учням Диканської гімназії імені М.В.Гоголя міні-лекцію "Вплив ЗМІ та реклами" в ході якої були переглянуті відео-ролики "Влияние СМИ на сознание людей" та "Влияние СМИ и компьютерных игр".
 На заході також прозвучав виступ провідного спеціаліста Диканського управління юстиції Макаревич Олени "Правопорушення в мережі Інтернет. Відповідальність за порушення честі, гідності та ділової репутації в мережі Інтернет".

Чи знаєте ви право?
Активну в правовому відношенні людину потрібно формувати з малку, особливо в шкільному віці. Перед нами стоїть завдання розширити правові знання молоді, сформувати в неї високу відповідальність перед суспільством і державою, виховати молодих людей в дусі безумовного дотримання норм права і моралі.
В рамках місячника правових знань, що проходить з 1 по 30 листопада, наша бібліотека планує провести ряд заходів по правовому вихованню. Так, саме сьогодні до Інтернет - центру Диканської ЦРБ завітали учні 8 - х класів Диканської гімназії імені М.В.Гоголя на інформаційну лоцію "Чи знаєте ви право?". В ході заходу учні почули розповідь провідного бібліотекаря Інтернет - центру Гальченко Тетяни про права дитини, якими законодавчими актами регулюється це питання, переглянули відео "Конвенція про права дитини".
Діти мають права, але також у них є обов'язки та відповідальність. Саме про види відповідальності доступно розповів начальник районного управління юстиції в Диканському районі Селецький Олександр Вікторович. Він навів приклади правопорушень та покарань за скоєне. Як продовження розповіді, діти переглянули уривок з фільму "Межа. Самбірська колонія для неповнолітніх. Засуджені, хто вони - діти чи злочинці?".
На завершення заходу присутні мали змогу переглянути книжкову виставку "Закон для тебе, ти - для закону", бібліографічний огляд якої провела провідний бібліотекар по роботі з юнацтвом Тягній Марія.

Які маєш ти права?
Черговий захід по правовому вихованню пройшов сьогодні в Інтернет - центрі нашої бібліотеки для учнів 7 - Б класу Диканської гімназії імені М.В.Гоголя. Діти ознайомилися з інтернет - релізом "Які маєш ти права?". В ході заходу провідний бібліотекар по роботі з юнацтвом Тягній Марія розповіла коротку історію права, діти переглянули відеоролик "Права дітей". Про види відповідальності та покарань розповіли працівники Диканського районного управління юстиції Селецький Олександр Вікторович та Євченко Алла Вадимівна. Правознавчу вікторину "Чи знаєте ви...?" провела провідний бібліотекар Інтернет - центру Тетяна Гальченко. На закінчення заходу учні подивилися ролик "Конвенція ООН про права дитини або кожна дитина має право".

Сьогодні, напередодні Всесвітнього дня дитини і в межах місячника правових знань, в Інтернет - центрі пройшла година правознавчих знань "Азбука правознавства" для учнів 2 класу Диканської гімназії імені М.В.Гоголя. В ході заходу діти дізналися, що таке правознавство, які права і обов'язки мають неповнолітні. Про все це учням розповіли провідний бібліотекар Інтернет - центру Гальченко Тетяна Анатоліївна та працівник Диканського районного управління юстиції Алла Єщенко.

Немає коментарів:

Дописати коментар