До 90 - річчя Диканського району

   Диканщина - це розмаїтий світ зі своїми турботами й радощами, оповитий легендами і переказами. Тут переплітається реальне з неймовірним, минуле із сучасним.
   Здається нашу Диканьку знають усі. Вона мальовнича, багата на пам'ятні місця, з якими пов'язано чимало визначних історичних подій, славиться місцевим колоритом і самобутніми пам'ятками культури та природи. А примножують їх мудрі, працьовиті, талановиті й гідні люди нашого краю.
    У березні 2013 року виповнилося 90 років утворення Диканського району. До цієї дати було видано історико - краєзнавче видання "Диканщина" Історичний нарис".


Якщо ви патріот своєї держави, пишаєтесь своєю малою батьківщиною і бажаєте більще знати про Диканьку та її працелюбних, талановитих людей - ця книга саме для вас, ваших дітей, ваших онуків і правнуків.
Тут ви знайдете блискучий матеріал про природу Диканщини, про її води і грунти, кліматичні умови нашого краю, про різноманіття флори і фауни.
Чільне місце у нарисі посідає багатюща історія краю - з часів сивої давнини і до проголошення Незалежності України, подана історія населених пунктів району, численні кольорові фото розкриють перед вами усю красу багатства краю.
Окремий розділ включає матеріали про почесних громадян Диканщини, керівників Диканського району з часів його утворення.До вашої уваги читальна зала Диканської центральної районної бібліотеки для дорослих пропонує переглянути книжково-ілюстративну  виставку "Літопис історії: від минулого до сучасного", яка присвячена 90 - річчю утворення Диканського району.

   Кожен розділ виставки розкриває окремий період розвитку нашого краю.У розділі "З глибини віків" можна знайти інформацію про перші згадки про Диканьку та археологічні дослідження на території нашого краю.


Про Диканьку за часів козацтва та князів Кочубеїв розповість розділ виставки "У Кочубеївській Диканці".Інформацію про становлення та розвиток району, природні ресурси та туристичні маршрути Диканщини розповість розділ "Диканщина - коштовна перлина Полтавщини"


З Диканщиною тісно пов'язані життя і творчість багатьох видатних людей - письменників, діячів науки і культури. Про сучасників та тих, хто прославив наш край можна знайти у розділі "Видатні люди Диканщини".   
    А щоб детальніше ознайомитися з історією та сучасністю нашого краю, запрошуємо всіх до нашої бібліотеки.

    День народження Диканського району урочисто відзначалося у районному будинку культури, де також була представлена наша книжкова виставка, якій була приділена увага гостей та жителів селища Диканька.


Немає коментарів:

Дописати коментар