Книжкові виставки

7.07.2015

Вернісаж новинок
Бібліотечне літо - 2015 радує наших читачів новинками літератури17.05.2014

    Книжкова виставка - вернісаж "Як тобі, жінко, в цьому столітті?" продовжила свою роботу.
  На виставці експонуються роботи талановитих майстринь народного мистецтва - читачів Диканської центральної районної бібліотеки. На фото - юні читачі біля виставки.30.04.2014
Книжково - ілюстративна виставка - застереження
 "Озирнись! Зупинись! Поміркуй!"

   Зараз все більше людей розуміють взаємозалежність людини і природи. Багато хто проголошує слова: "Ми єдині. Ми разом. Ми - єдиний розум із Землею і Всесвітом". І при цьому люди продовжують руйнувати навколишнє середовище - ліси, гори, землю, річки і океани. Багато що з того, що створює людина, сприяє знищенню природи.
    До чого ж прийшла людина у розвитку народногогосподарства у ХХІ - му столітті? Важко не визнати, що уже в перші його десятиріччя людство турбують не лише фінансові кризи, але й глобальна екологічна криза, на порозі якої стоїть весь світ.
   Саме глобальним екологічним питанням й присвячена книжкова виставка - застереження "Озирнись! Зупинись! Поміркуй!", яка експонується в читальному залі Диканської ЦРБ. 
   Розділ виставки "Озирнись!" розкриває всі багатства природного світу, який оточує нас. Поширення смітників, кліматичні зміни в природі, водна криза в усьому світі, зокрема в Україні. Всі ці питання висвітлює другий розділ виставки "Зупинись!".
    Війна і природа - такі ж несумісні поняття, як і війна і життя. Війна руйнує. Природа породжує життя, відновлює і відроджує його. Коли війна спалює усе на своєму шляху, людина замислюється, що ж робити далі, як відновити свої міста, виробництво, природу, як очистити Землю? Проте зараз, навіть не в "гарячих" точках планети накопичуються дуже складні екологічня проблеми, які вимагають термінового вирішення. Саме в третьому розділі під назвою "Поміркуй!" читач зможе ознайомитись із законодавчими документами по екології та охороні природи. А також ознайомитися з досвідом організації захисту навколишнього середовища.18.04.2014
                                     Як Великдень на дворі, то й писанка на столі

     Навесні, коли весь світ оживає після зимового сну, до нас приходить найсвітліше, найбільш шановане в народі свято Великдень - Світле Воскресіння Христове. Його відзначають щороку в Світлу Неділю навесні, вираховуючи за місячним (і сонячним) календарем. Основними символами Великодня є Паска та писанка - як провісники Світлого Воскресіння Христового.
   В читальному залі Диканської ЦРБ експонується книжкова виставка - інсталяція "Як Великдень на дворі, то й писанка на столі". Про особливі ритуали та обрядовість, які притаманні саме Великоднім святам, різноманітні рецепти пасок та кулечів. Як правильно зробити Великодню писанку. Відповіді на ці питання читач зможе знайти в книгах, що експонуються на цій виставці.
     А підняти настрій коло виставки допоможуть декоративні писанки - мотанки та писанки, виготовлені в стилі "декупаж", які красуються на Великодньому дереві.20.02.2014
З рідним словом міцніє держава
  
   21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Заснування Дня рідної мови має велике значення. За оцінками фахівців, більшість мов, які нині існують, знаходяться під загрозою зникнення. Привернення уваги міжнародної спільноти до цієї теми - важливий крок до визнання необхідності захистити різноманіття культур. В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року.
   З нагоди свята в читальній залі бібліотеки було організовано книжкову виставку "З рідним словом міцніє держава".


  В розділі "Мовне багатство світу" можна знайти словники, довідники, розмовники, які допоможуть зорієнтуватися у мовному світі нашої планети.
   Про тернисту й круту дорогу розвитку української мови, етапи її розвитку - від княжої доби до наших днів, читач може знайти інформацію у розділі "Постання української мови".
  Про розвиток й сучасне становлення мови в усіх її аспектах висвітлює розділ книжкової виставки "Сучасне життя української мови".
  Для тих, хто дбає про культуру мови й прагне запобігти помилковому слововживанню, переробити лексичну розбіжність у визначенні однакових понять, уникнути невластивих українській мовній традиції зворотів і висловів, стане у пригоді розділ "Ну що б, здавалося слова..."

12.02.2014
    Амур всемогутній

    Святий Валентин, день якого у всьому світі відзначають 14 лютого, - пожертвував собою в ім'я Кохання. Він таємно вінчав воїнів Клавдія ІІ з їхніми коханими, всупереч забороні римського імператора, за що і був страчений. То ж бібліотекарі відділу обслуговування Диканської центральної районної бібліотеки зібрали для своїх користувачів самі неймовірні історії кохання, від класики до сучасності, що допомагають вижити, стати знаменитим, надихають на подвиг і творчість...
     
Так, на абонементі експонується розгорнута книжкова виставка для широкого кола читачів "Любов - наснага і любов - журба" (про кохання в художній літературі). Виставку підготували провідний бібліотекар Т.М.Михайлик та провідний бібліотекар по обслуговуванню юнацтва М.І.Тягній.

22.11.2013
Книжкова виставка-реквієм 
"Незгасна свіча болю і скорботи"

   Лежить через життя безліч доріг: дорога честі, дорога правди, дорога зла, дорогажорстокості, дорога підлості. Хто яку вибере. І серед них є дорога, на яку часто забувають ступати - це дорога ПАМ'ЯТІ. Поросла тернами вона, загубилася на життєвих просторах. І ось, нарешті ступивши на цю дорогу, ми пізнаємо свою історію. Вона привела нас на засіяне сльозами і кров'ю поле, де в жахливому поєдинку зіткнулися життя і смерть.
   В цьому році виповнюються 80-ті роковини після найстрашнішого в світі геноциду - геноциду проти українського народу, голодомору в Україні 1932-1933 років. 23 листопада - Україна сколихнеться від усвідомлення голодомору 1933... Приспустяться від чорного болю жалобних стрічок державні прапори... Запізнілими дзвонами шукатимемо мільони українських душ, щоб вписати їх в історію ПАМ'ЯТІ...
  В читальній залі Диканської районної бібліотеки представлена книжково-ілюстративна виставка-реквієм "Незгасна свіча болю і скорботи", яка широко висвітлює питання Голодомору 1932-1933 років в Україні.
  Переглянувши кожен розділ, читач зможе пройти дорогами документів і матеріалів, які переконливо розкривають причини, перебіг, масштаби та наслідки страшної соціогуманітарної катастрофи українського народу ХХ століття - Голодомору 1932-1933 років, які майже 80 років зберігалися під грифами секретності і були недоступними для дослідників.
  А зі спогадів очевидців постає весь масштаб людиноненависницької спроби упокорення української нації.
   Книжково-ілюстративна виставка-реквієм "Незгасна свіча болю і скорботи" запрошує кожного читача до глибокого осмислення подій і випробувань, які пережив наш народ.
16.04.2013
Наші новинки
05.03.2013

  Рухається історія, змінюються часи, сягає фантастичних вершин наука і техніка, але незмінною лишається в людському суспільстві шана, повага до Жінки. Вона надихала поетів, малярів, композиторів - є Музою, Коханою, Матір'ю, великою Трудівницею. Завжди оберігала свій рід український. І не раз їй доводилося войовниче ставати на полі битви за гідність українського імені, за майбутнє України.
  То ж наша святкова книжкова виставка для жіноцтва і про жінку - берегиню роду і народу.
____________________________________________________________________________________________
23.01.2013

- під такою назвою у читальному залі Диканської районної бібліотеки для дорослих розміщена книжково - ілюстративна викладка "Я, конечно, вернусь...", присвячена 75 - річчю з дня народження  поета, актора, співака  Володимира Висоцького.


Великий актор, поет і співак Володимир Висоцький народився 25 січня 1938 року у родині службовців. Для всіх нас він назавжди залишається молодим. Живуть з нами і його пісні. В день смерті Висоцькому було всього 42 роки. Сталося це 25 липня 1980 року.
________________________________________________________ 2013 рік - рік Змії

      Не встигли озирнутися, а 2012 рік канув у минуле. Ось уже настав новий 2013 рік. Що ж нас чекає в ньому? 
    Символом 2013 року буде Змія - знак мудрості і змін. Для всіх без винятку знаків зодіаку рік обіцяє стати цікавим і повним подій. Згідно з китайським календарем, рік Змії настане 10 лютого 2013 року і триватиме до 31 січня 2014 року.
      Що очікує в цей рік нас, як зустрічати, що готувати і дарувати, хто народився в рік Змії, про змій, що живуть у природі - про все це розповідає книжково - ілюстративна  виставка "Її величність Змія", яка розміщена в читальному залі районної бібліотеки для дорослих.
Немає коментарів:

Дописати коментар