30.01.20

Медіаграмотність на кожен день

   29 січня бібліотечні працівники Диканської ЦБС вкотре підвищували свою професійну компетентність, цього разу на тренінгу "Медіаграмотність на кожен день", проведеного завідувачкою відділу абонемента ПОУНБ імені І.П.Котляревського Ларисою Лисенко. 
   Чотиригодинний захід пройшов з користю для всіх учасників, адже крім сухого викладу матеріалу всі були задіяні у виконанні практичних завдань, переглянули тематичні відеоролики. 
   В нашому перенасиченому інформаційному просторі дуже важливо вміти розрізняти правдиву і корисну інформацію та фейки, особливо представникам закладів культури, що і самі є чи не головними носіями інформації в своїх громадах.
   Інформація про тренінг також розміщена на сторінках блогу відділа абонементу ПОУНБ імені І.П.Котляревського "Гайда читати!" у матеріалі "Проект "Будь в тренді: стань медіаграмотним" завітав у Диканьку".



 
 









 


24.01.20

Життя, мов спалах блискавки

   Василь Симоненко - знакова постать другої половини минулого століття - і то не тільки в розрізі мистецькому, літературному, а й у контексті суспільному, оскільки його поезія перейнята таким потужним громадянським пафосом, що його могли почути не тільки друзі та вороги, а й пересічні українці. Він належить до тих людей, чиї біографії треба вивчати як частку історії України.
   З нагоди 85 річниці від дня народження нашого поета - земляка Василя Симоненка провідні бібліотекарі Диканської ЦРБ С.Тютюнник та М.Тягній провели для учнів 11 класу Диканської ЗОШ І - ІІІ ступеня бібліоетюд "Життя, мов спалах блискавки". Бібліотекарі розповіли про дитячі та юнацькі роки В.Симоненка, творчу спадщину та нелегку долю, яка відміряла так мало йому в цьому житті. Учні мали змогу переглянути відеоматеріали, пов'язані  із життям видатного земляка та прослухати відеозапис віршів у виконанні автора.






22.01.20

З Днем Соборності України!


   Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
   Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
   22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
   21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
   До вашої уваги відеопрезентація "День Соборності: мовою фактів і документів" .