13.12.16

"Збройні сили - гордість України" - патріотичний квест

   6 грудня в календарі позначено як День Збройних сил України. І вже стало традицією вітати у цей день усіх хлопців, чоловіків. Ми, нинішнє покоління, повинні віддати шану героям, завдяки яким майорить синьо - жовтий прапор свободи в нашій державі. Українські юнаки повинні бути свідомими, що проходячи службу в армії, вони стають захисниками своїх матерів, сестер, коханих дівчат, рідного села чи міста, де проходили дитинство чи юність.
   З цієї нагоди працівники районної бібліотеки Тягній М. та Тютюнник С. провели для учнів 8 класу Диканської ЗОШ І - ІІІ ступеня патріотичний квест "Збройні сили - гордість України". Бібліотекарі розповіли про історію українського війська, про його бойові традиції, які формувалися за часів Київської Руси і до сьогодення. І сьогодні солдати та офіцери з гідністю продовжують традиції своїх дідів та батьків.
   А для того щоб стати справжніми захисниками треба готуватися заздалегідь. Не тільки загартовуватися, а й бути кмітливими та винахідливими.
   Учням були запропоновані різні вікторини та конкурси, за які вони отримували веселі смайлики.








 


09.12.16

Точка зору "Поруч зі мною - хворий на СНІД: відвернутись чи простягти руку"

   Поріг ХХІ століття людство переступило з рядом жахливих хвороб. ВІЛ і його кінцева стадія СНІД - одні з них. Зусилля вчених спрямовані на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що передчасно говорити про успіх перемоги над вірусом ВІЛ.
   А для того щоб не захворіти на ВІЛ/СНІД треба про нього знати. Для цього в усьому світі ведеться роз'яснювальна робота серед людей різного віку. А 1 грудня є Всесвітнім днем боротьби зі СНІДом.
   Для молоді Диканської ЗОШ І - ІІІ ступеня бібліотекарі Диканської ЦРБ Тягній М.І. та Тютюнник С.І. провели диспут "Поруч зі мною - хворий на СНІД: відвернутись чи простягти руку". Вони розповіли учням про шляхи передачі та стадії ВІЛ/СНІДу. Переглядали відео - історію про перші випадки захворювання на СНІД та відео "Жертвами СНІДу стали..." про відомих "зірок", що померли від СНІДу. Молодь ділилася своїми думками, що б вони робили, якби їхній сусід по парті був хворий на СНІД.
   А по закінченню бібліотекарі підвели підсумки за допомогою тесту "Що ви знаєте про ВІЛ/СНІД?".





01.12.16

Добро починається з тебе

     "Життя таке коротке. Поспішайте творити добро" (О.Довженко)


   Милосердя, доброта. Ще з часів давньоруських благодійність була в традиціях нашого народу. Цілком природнім і закономірним вважалося допомогти шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність, порятувати хворого чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.
   Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину - в характері нашого народу. Милосердя й доброта - як два крила, на яких тримається людство.
   Саме про це була наша відверта розмова з старшокласниками "Людина починається з добра". "Твори добро - бо ти людина!" - з вступним словом звернулася до юних користувачів провідний бібліотекар відділу обслуговування Т.М.Михайлик. Цікаву розмову продовжила наша гостя - методист Диканського районного Будинку школяра А.В.Оніпко. "Нехай людина добро приносить, бо світ навколо любові просить" - так звучала тема живої, відкритої, щирої розмови.
Доброта, милосердя - багатоликі. Потреба в них повсякчас. То ж розмова йшла і про ставлення до братів наших менших - "Добротою себе виміряй" - милосердне ставлення до тварин розповіла учнівській аудиторії провідний бібліограф Диканської ЦРБ О.Є.Гірняк.


   Вразила присутніх сімейна історія настоятеля Свято - Вознесенського монастиря Михайла Жара, у якого 250 дітей. І лише троє з них - рідні. І його любові, співчуття вистачає на всіх.

   Захід організували і провели провідний бібліотекар відділу обслуговування Т.М.Михайлик та провідний бібліограф Диканської ЦРБ О.Є.Гірняк.

25.11.16

Лиха коса Голодомору

    До Дня пам'яті жертв Голодомору бібліотекарі Диканської ЦРБ Т.М.Михайлик та О.Є.Гірняк організували та провели для підростаючого покоління відеоурок "Очевидці звинувачують: голодомор 1932 - 1933 рр на Україні".
   На початку уроку присутнім було запропоновано короткометражний фільм "Чорним по білому" - екскурс в історію голодомору. Про причини і наслідки голодомору 1032 - 1933 рр на Україні розповіла юним користувачам провідний бібліотекар відділу обслуговування Т.М.Михайлик. Провідний бібліограф Диканської ЦРБ О.Є.Гірняк презентувала учням книги - спомин, книги - реквієм, в якій зібрані спогади, розповіді, документальні свідчення безпосередніх учасників подій - "Я приніс Вам хліба, мамо...".
   Логічним завершенням зустрічі стала пісня "Свіча" у виконанні О.Білозір (відеоролик).





 

24.11.16

Семінар для працівників СБФ

     23 листопада відбувся семінар для завідувачів сільськими бібліотеками - філіями Диканської ЦБС. На початку заходу присутні прослухали інформацію начальника відділу "Диканське бюро правової допомоги" Олійника Олександра Олександровича щодо безоплатної правової допомоги та можливостей співпраці з бібліотечними закладами району. Далі директор ЦБС Кучеряєва Н.В. поінформувала колег про необхідність виконання вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал - соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", основні його положення.
      "Краєзнавча робота - провідний напрямок роботи сільської бібліотеки" - таку назву мав виступ директора ЦБС. Присутні завідуючі СБФ поділилися досвідом своєї роботи в цьому напрямку. Було розглянуто основні завдання щодо звітності за 2016 рік та планування роботи на 2017 рік.






23.11.16

"Одна любов на все життя..."

                                                        "Ну що, здавалося б, слова...
                                                         Слова та голос - більш нічого.
                                                         А серце б'ється, ожива, як їх почує!.."

   Під цими рядками Кобзаря про українську мову може підписатися кожен, залюблений у неї. "Вона - дуже ніжна і сповнена пестливих висловів та надзвичайно тонких зворотів", - 1663 року характеризував українську мову в своїй книжці "Історія війни козаків проти Польщі" француз П'єр Шевальє. Можна не знати, як ставитися до неї, аж поки не потрапиш кудись за межі України - і, поступово звикаючи до нових умов, одного дня відчуєш, що тобі чогось бракує.
   З нагоди Дня української писемності та мови в Диканській гімназії імені М.В.Гоголя для учнів 8 - Б класу було проведено мовознавчу годину "Одна любов на все життя...". Бібліотекарі абонементу і читального залу районної бібліотеки Тягній М.І. та Тютютнник С.І. розповіли учням про значення мови для кожного українця, про історію її виникнення. Закликали шанувати її як ту, без якої немає України. Пишатися як одною з наймелодійніших у світі та вивчати старанно та наполегливо.





29.09.16

О рідне слово, що без тебе я?

   Теплої вересневої днини, коли вже осінь стала на порі, позолотила верхівки дерев і снує першу павутинку бабиного літа, в бібліотеці відбулася гарна зустріч цінителів красного слова - членів літературного об'єднання "Червона калина", користувачів бібліотеки, бібліотекарів Диканської ЦРБ з організатором і керівником літоб'єднання, літератором і просто щирою українкою, неординарною особистістю, яка нині проживає в США, - Ніною Василівною Кордибан (Василькевич).
   Н.В.Кордибан народилась 28 травня 1941 року в м.Хоролі, закінчила філологічний факультет Полтавського педінституту. До виходу на пенсію вчителювала в рідній школі. Очолювала поетичну студію "Журавлинка" при районній газеті "Хорольщина", пізніше - студію "Червона Калина" при районній газеті "Трудова слава" в Диканці.
   Твори Н.Кордибан (Василькевич) друкувались в газетах "Хорольщина", "Трудова слава". У 2001 році виїхала до США. Співробітничає з українською газетою "Детройські новини", газетою "Свобода", з релігійним часописом "Світло", журналом Союзу Українок Америки "Наше життя".
   Зустріч вийшла теплою і сердечною. Це була щира відверта розмова з однодумцями, з колегами по перу, просто з дорогими серцю краянами - українцями. Н.Василькевич читала присутнім свої поезії. Майстерно вела захід наша ведуча - Надія Яківна Дроб'язко. Щедро ділилися теплом свого серця виступаючі - місцеві літератори член Національної спілки письменників І.Я Нечитайло, Л.О.Лашко, З.І.Мартем'янова, Г.В.Григоренко, Т.М.Михайлик. Добрими спогадами поділилася з присутніми В.О.Тютюнник, колишня колега по вчительському цеху.
   До уваги наших користувачів була організована книжкова виставка по творчості Н.В.Кордибан "Молитва чи пісня чудова не можуть творитись без слова...". Провідний бібліограф Диканської ЦРБ О.Є.Гірняк представила присутнім творчість Ніни Василівни.
   А ще нам гріла душі і дарувала крила пісня - у виконанні золотого голосу Диканщини О.П.Сеніної прозвучала відома пісня "Душі криниця та український романс "Шелестять дощі".
   Ця зустріч подарувала присутнім Добро і естетичну насолоду, а ще зігріла душу Світлом високого поетичного Слова, що дає нам натхнення і сили жити.
   Свято для свої користувачів організували та провели провідний бібліотекар абонементу Т.М.Михайлик та провідний бібліограф Диканської ЦРБ О.Є.Гірняк.





 



 

13.08.16

Літо в "банці"...

   Серпень на порі. Вже осінь на порозі. Розкішна пора щедрих дарів природи. Віддячила матінка - земля за турботу про неї, віддала зі свого лона щедрі дари: користайтеся з них, добрі люди, злаків і плодів у садах, городах, лісах, живіть у мирі й злагоді, збирайте урожай. Адже він - вінець усіх зусиль садівника, городника, то ж треба серйозно підготуватися до його збирання і зберігання, дати раду всьому зібраному.
   А допоможе вам у цьому, шановні користувачі, наша книжкова виставка - інсталяція "Літо в банці", організована на абонементі Диканської ЦРБ. Про домашні заготовки й різносоли вам розкажуть книжки, представлені на виставці. А ще - давайте обміняємось рецептами. Ви - нам, ми - вам... Чекаємо від вас улюблений оригінальний рецептик.





 
 

10.08.16

Читати - це модно

   В Диканській центральній районній бібліотеці - довгоочікуваний ремонт. То ж, взявши на озброєння добрий настрій, власну рекламну продукцію (проспекти, рекламки, буклети), бібліотекарі "пішли в люди". 
   Біля пам'ятника Т.Г.Шевченку для широкого загалу була організована виставка - реклама найпопулярніших книжок сучасних авторів, газет та журналів на всі інтереси - "Читати - це модно!"
   Наймолодша учасниця акції Аня Тютюнник щиро і захоплено читала присутнім "Кобзаря" Т.Г.Шевченка - завжди сучасного і завжди хвилюючого. Диканці були приємно здивовані новою сучасною формою роботи бібліотеки, з цікавістю знайомилися з розмаїтим світом друкованої продукції.
   Маємо надію, що творча співпраця бібліотекар - читач буде плідною. Бібліотека збагатиться новими користувачами, а читачі - потрібною інформацією, новими, цікавими книгами.