04.04.25

    

    У березні цього року цариці української поезії ,видатній українській письменниці і поетесі, громадській діячці, одній з найяскравіших представниць покоління шестидесятників , Ліні Василівні Костенко виповнилося 95.

   То ж бібліотекарі абонементу Диканської публічної бібліотеки Тетяна Михайлик та Марина Калюжна організували для старших класів ОЗ Диканської ЗОШ І-ІІІ ступеня літературний подіум «Голос української нації», присвячений грандіозній постаті української цивілізації, знаковій фігурі мільйонів українців-Ліні Костенко.

   На зустрічі звучали її поезії, наповнені високою духовністю, несказанною красою слова (відео).Вони збагачують душу й серце благородними почуттями.

    Увазі юних користувачів було запропоновано короткий екскурс з життя і творчості поетеси, бібліографічний огляд книг Ліни Костенко, що їх має наша книгозбірня.

   На нинішньому поетичному Олімпі України серед інших майстрів Слова вже ось кілька десятиліть живе вона, як «нерозгадане чудо», «голос народу», гордість та окраса української літератури.




 


26.03.25

                                                                                            Поезія - прозріння трав і глоду ,

                                                                                            Поезія - прозріння солов' їв ,

                                                                                            Це світла інтуїція природи , 

                                                                                            З якою б я зрівнятися хотів .

                                                                                                                               
                                                                                                                              Є . Гуцало

      Поезія - найдавніший духовний скарб людства. То ж березневого дощового дня в затишній залі Диканської публічної бібліотеки зібралися талановиті поети Диканщини, щоб вшанувати її величність Поезію.

       Наша зустріч була присвячена Всесвітньому дню поезії, що відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення). В залі було тепло від емоцій і почуттів. Бо ж поезія - це не просто римовані рядки. Це голос серця, це душа - це віддзеркалення нашої сутності, нашої епохи, це те, що неможливо виразити звичайними словами. 

      Поезія втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, дарує натхнення.

      До уваги гостей свята бібліотекарі запропонували огляд книжкової виставки "Барви поетичного слова".

      В програмі зустрічі була організована презентація поетичних збірок "Антологія української поезії ХХ ст." (від Тичини до Жадана) та антологія української поезії про кохання "Так ніхто не кохав".

        А ще було багато віршів і вражень. В дружньому колі однодумців ми відзначили цей день читаючи вірші, слухаючи поезію, творячи її.

       У світ краси і гармонії, де слова дарують нам крила, що підносять над сірою буденністю, ми занурилися разом із гостями свята, талановитими літераторами Диканщини - Л.О.Лашко, Л.І.Кальник, Г.Беркутою, Т. Михайлик, А.Кошель та Л.Штучкою; як далекий привіт із чужини прозвучали поетичні рядки Н.Василькевич.

       Справжнім подарунком долі стала зустріч з учасником бойових дій, в.о. командира взводу охорони сержантом Андрієм Булавою. Красиво і натхненно звучали у його виконанні поезії батька - В.М.Булави та вірші сина - капітана ЗСУ Віктора Булави.

     Завершальним акордом нашого свята була українська пісня, бо ж пісня і поезія - нероздільні. Вони наповнюють наші серця любов'ю, надією та вірою у краще майбутнє. Наша нація, яка співає, читає і пише вірші під ворожими обстрілами - воістину непереможна. 

       Поетичну зустріч організували та провели провідні бібліотекарі абонементу Тетяна Михайлик та Марина Калюжна.








20.03.25

Барви поетичного Слова

21 березня - Всесвітній день поезії . Поезія - це дивовижний світ , магія і багатогранність українського слова . Поезія - це безмежний океан , де кожен може знайти щось для себе .

      Вона дарує нам можливість зазирнути у глибини людської душі , відчути красу Слова та відкрити нові горизонти , дарує естетичну насолоду , збагачує духовний світ людини та викликає широкий спектр емоцій : від радості та захоплення до смутку та роздумів . І в той же час поезія відображає історію , традиції та цінності народу .

     То ж бібліотекарі абонементу Тетяна Михайлик та Марина Калюжна організували для широкого загалу користувачів бібліотеки та шанувальників поетичного слова книжкову виставку на абонементі " Барви поетичного Слова " . Де пропонують поціновувачам поезії вірші великих поетів минулого , які залишили нам у спадок свої безсмертні твори - Тараса Шевченка , Лесі Українки , Максима Рильського , Бориса Олійника , Василя Симоненка ; до уваги наших читачів неперевершені поезії Ліни Костенко .

     Безперечно , цікаво буде любителям поезії відкрити для себе світ поетичного слова наших поетів - земляків -  Миколи Пойдеменка , Івана Нечитайла , Бориса Ладура , Віктора Булави ,Анатолія Чипенка , Олексія Куценка , Ніни Василькевич , Ярослави Городницької , Галини Григоренко , Тетяни Михайлик та Зої Мартем ' янової .

     Читайте поезію ! Відкривайте для себе нові світи та імена , які творять поезію сьогодення .



13.03.25

Бібліоколо - досвід, що об'єднує!

 


    Сьогодні у стінах Диканської публічної бібліотеки відбувся семінар – практикум для бібліотекарів сільських бібліотек – філій і це було справжнє свято обміну ідей, натхнення та підтримки!


    Разом ми занурились у світ бібліотечних інновацій: поділилися досвідом роботи в рамках проєкту «Книга за рецептом», обговорили як завдяки креативним і цікавим ідеям бібліотека для дітей перетворюється в територію творчості для найменших, та за допомогою цікавих практик  навчались один у одного.


   Завідуючі Балясненської та Стасівської бібліотек – філій щиро і відверто розповіли про свої досягнення і виклики щоденної роботи. Це був простір для натхнення, де ми не просто слухали, а взаємодіяли, підтримували, надихалися.

  Бібліотека – це не просто книги, це люди, які творять живий простір знань і культури!

  Щиро дякуємо всім учасникам за активність, досвід і щире бажання розвивати і удосконалювати бібліотечну справу!







12.03.25

 В Україні триває 1124 доба російсько - української війни. Ця війна стала найбільшою війною в Європі після завершення Другої світової , вона була обумовлена самою природою Росії і тим , яке місце Україна посідає в російському імперському міфі .

   Сьогодні Росія намагається знищити українську ідентичність , відібрати нашу святиню - мову , заперечує саме існування української незалежної держави , української нації.

   Ми ж - українці , ми - сильні духом , ми єдина нація . Ми духовно багаті , бо у нас є і наша незалежна українська держава , і наша мова , і наша пісня . І віра в наші ЗСУ і віра в Перемогу ! Хтось із великих сказав : " Сила нації - в її культурі " . І саме духовність допомагає нам вистояти в такі непрості для нашої країни і для всіх українців часи , додає нам сил і снаги у боротьбі з ворогом як на фронті , так і в тилу , робить нас воістину нескореними . 

   То ж провідний бібліотекар абонементу Тетяна Михайлик спільно з психологом відділення денного перебування Диканського районного територіального центру соціального обслуговування Іриною Кравченко організувала і провела для слухачів Диканського районного територіального центру обслуговування літературно - музичну композицію " Ми українці : нація нескорених " .

   Мова йшла про духовні острови нашої нації - тут була : і  наша мова , і література , і українська пісня . Звучали дзвінкі , красиві поезії В . Симоненка ; українські народні пісні у виконанні золотого голосу Диканщини , нашої землячки , професійного музиканта за фахом , щирої українки Людмили Кокози ( відео ) . Нині вона проживає за кордоном , але душею завжди лине на Україну , зберегла в серці українське коріння і нашу мову , і нашу пісню ... В залі панувала піднесена атмосфера і було тепло від щирих сердець , дарувала натхнення , несла на крилах весну гарна пісня . Наша нація воістину непереможна , бо черпає свою життєдайну силу з цілющого джерела - скарбниці народного духу .




11.03.25

         Вже прокидається природа і земля. Оживають верболози...

     Весна...В повітрі дихає Весна...Вже сонце грає. Слабшають морози. Над нами небо розцвітає блакиттю.

     Вже чути перше "Кидай сани-бери віз". А там десь з-під снігу, з-під торішнього листя пробивається на світ Божий, піднімають голівки до сонця перші очі Землі- первоцвіти.

    Весняний настрій для своїх користувачів створюють і бібліотекарі абонементу.

    Завітайте до нас у бібліотеку, пропонуємо вашій увазі книжкову виставку-інсталяцію "Весняне натхнення із книгою". Оберіть собі книгу для душі.

    І нехай книги створюють вам добрий настрій, подарують і радість жити, і віру в Перемогу!


18.02.25

 20 лютого - день Героїв Небесної Сотні.

На абонементі Диканської публічної бібліотеки експонується книжкова виставка, присвячена пам'яті Героїв Небесної Сотні - " Україна - країна нескорених".
"Хто , як не я?" - цю фразу можна прочитати майже в кожній книжці.
"Хто, як не я?" -досі відлунює на Майдані...
Юні та сивочолі. Багатодітні батьки та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східники та західники. Абсолютно різні і такі схожі.
Всі герої кожної книжки повстали проти насилля, несправедливості та брутального згвалтування своєї країни...
Кожен здійснив особистий подвиг - віддав найцінніше - своє життя заради нової України.
Читаємо. Пам'ятаємо - всіх, що загинули , врятували і змінили Україну!

13.02.25

                                                 🙋 Шановні книголюби!

     14 лютого-День святого Валентина.💘Це свято має давню історію.Існує легенда,що він був священником,який таємно вінчав закоханих,незважаючи на заборону імператора,за що і був страчений.🙏

    У наш час День святого Валентина-це свято,коли люди дарують один одному подарунки,влаштовують романтичні побачення та зізнаються у коханні.💏


    Бібліотекарі абонементу Диканської публічної бібліотеки Михайлик Т. та Калюжна М. пропонують цікаві книжкові сюрпризи своїм користувачам.

    Дорогі друзі!Нехай вам подарують натхнення наші книги про кохання.

    Запрошуємо вас переглянути книжкову виставку-інсталяцію "Кохання в кожній сторінці".


05.02.25

Загляньте в очі віршам Симоненка

 

    Василю Андрійовичу Симоненку;одному з найяскравіших поетів української літератури XX століття-цього року виповнилося 90 років від дня народження. Його короткий (28 років),але насичений подіями  життєвий шлях,мов спалах зірки,освітив українську літературу своїм талантом і патріотизмом 

     Полтавець родом,сьогодні він став для нас легендою. .

Нескорений, щирий,з гарячою  пристрастною натурою,непримиренний до ворогів українського народу, він увійшов у літературу як поборник  правди і добра.

      Отож,для старшокласників ОЗ Диканської ЗОШ I_-III  ст провідні бібліотекарі абонементу Тетяна Михайлик та Марина Калюжна організували і провели  літературну світлицю по  творчості В.Симоненка"Загляньте в очі віршам Симоненка".

           Одинадцятикласники дізналися більше про життєву і творчу долю поета Його світлі,красиві,сонячні,сповнені оптимізму і любові до життя поезії досі залишаються актуальними для сучасного читача- поет торкався вічних тем,які не втрачають  своєї значущості із часом

   На зустрічі прозвучали багато віршів і пісні на слова 

В.Симоненка-"Лебеді материнства", *Ти знаєш, що ти-

людина"/відеоролики/

      Ця зустріч   залишила добрий слід в юних серцях. Бо Василь Симоненко не просто поет- це голос покоління,який продовжує звучати і надихати нас сьогодні.



 


04.02.25

 До уваги наших користувачів та численних любителів книги! 

Напередодні Міжнародного дня дарування книг (14 лютого) пропонуємо вашій увазі хіт-парад подарованих читачами бібліотеці книг,які порадують вас, допоможуть. збагатитися духовно, додадуть наснаги і сили жити.

   То ж на наших книжкових полицях-"Симон Петлюра та його родина" У книзі друкуються недавно відкриті й досі невідомі широкому загалові читачів документи і матеріали  видатного політичного і військового діяча України першої чверті 20 ст. Симона Петлюри,його дружини Ольги і доньки Лесі.     

     Цікавим широкому  колу користувачів буде популярне видання Л. Косенка Окрім матеріал "Козаки.Лицарський орден України: факти.,міфи,коментарі" Окрім матеріалу про  життя,звичаї,традиції запорізьких козаків,автор розглядає і інші військові спільноти у світовій історії.   

   Крім досить цікавих ілюстрацій, книгу збагачують карти. цитати з хронік,свідоцтва очевидців історичних подій,вчених,а також фрагменти з художніх творів,що дозволяють краще проойнятися духом тих часів.

     Серед подарованих книжок особливу увагу читачів привертає книга "Людина в пошуках справжнього сенсу". Автор-Віктор Франкл--всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт,філософ. 1942 року він потрапив до концтабору,де на  нього  чекали голод, приниження,

хвороби, постійна загроза  життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в'язнів, Франкл віднайшов стратегії,що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та дають сенс життю Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці,яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя.

    Джен Брікер і Шеріл Берк"Йди за мрією. Все можливо".

Майже казкова краса цієї потужної та сповненої надії історії може стати стимулом для кожного,щоб досягати нових вершин і реалізовувати мрії.Джен Брікер народилася без ніг,її покинули біологічні батьки. Сьогодні вона-повітряна акробатика, чемпіонка Америки із силової гімнастики й оратор,яка своєю енергією та оптимізмом надихає мільйони людей.Замість ніг вона  отримала крила- дар надихати інших.

     Книга,яка передається із рук в руки- Мирослав Дочинець"Многії літа, благії літа"-заповітм 104 річного карпатського мудреця-як жити довго в здоров'ї,щасті і радості.

      Увагу наших користувачів привертають книги сучасних українських авторів_В.Лис"Графиня", С. Жадан"Капітал",

Г.Ручай"Жіночий бокс",Є.Кузнєцова"Спитайте Мієчку",

В .Мастєрова"На тому боці".

   Завойовують визнання в українських читачів і твори

сучасної світової літератури. З

ої Загг "Дівчина Онлайн"-

дебютний роман британської фешн- блогери,ютуберки та письменниці,який вийшов у листопаді 2014 року,побив рекорд за перший тиждень продажів. На сьогодні авторка написала про Пенні  вже 3 книги,які користуються попитом у читачів.

       Ребекка Кван "Жовтолика".Напевно,це найкращий роман Кван.Це неймовірна книга. Злочин, сатира, жах,параноя,проблема культурного привласнення,відверте висвітлення пекла соціальних мереж... Напружений роман,що вивертає душу.

      На абонементі- Диканської  публічної бібліотеки експонується книжкова виставка  подарованих книг

"ВооК сюрприз". В нашій бібліотеці оголошено акцію

"Подаруй бібліотеці книгу"- для широкої читацької аудиторії. Долучайтесь до Міжнародного дня дарування книг! Подаруйте бібліотеці книги українською сучасних авторів української та світової  літератури з вашої домашньої бібліотеки,які ви вже прочитали. Подаруйте

радість і позитивні  емоції іншим  читачам.



30.01.25

Пам'ять про героїв Крут жива!

 



   Пам’ять про героїв Крут жива! Година історичної правди у читальній залі бібліотеки стала для юнацтва корисним уроком, що поєднав у собі як відкриття маловивчених сторінок української історії так і участь в цікавих активностях, для якомога повнішого розуміння історичної події та ефективного засвоєння матеріалу в ігровій формі.

    Учнівська молодь мала змогу не лише переглянути пізнавальний відеоряд та провести історичні паралелі з сьогоденням, але й активно долучитися до поглибленого процесу вивчення історії. За допомогою наочних матеріалів ми відтворювали хронологію подій того часу, збирали народну мудрість у вигляді прислів’їв про військову доблесть та відвагу. А ще – складали анограми та створили власний лексикон до цієї важливої дати.

   Дякуємо усім учасникам за небайдужість! Ваша активна громадянська позиція – найкращий спосіб вшанувати пам’ять героїв Крут!


23.01.25

Маруся Чурай : серце на струнах.

 

  Чи відчували ви коли - небудь, що слова здатні лікувати душу? Наші предки знали це не з чуток. Літературно – музична композиція, присвячена  400 – річчю з імовірного року народження  української народної поетеси та співачки Марусі Чурай, доводить, що поезія – це не просто слова, а жива сила, яка здатна об’єднувати  людей!

    Ця зустріч стала не лише естетичною насолодою, а й цікавим уроком з історії української літератури. Вірші, пісні та відеофільм  про дівчину - легенду перенесли присутніх у часи козаччини, дозволивши відчути атмосферу того часу, глибину і багатогранність таланту Марусі Чурай та нагадали про багату культурну спадщину України.

     За допомогою запропонованої  бібліотекарями  поетичної майстерки,запрошені мали змогу попрактикуватися у мистецтві віршування! І відкривши у собі дрімаючі таланти римування, спільними зусиллями створили  невеликий вірш про легендарну народну Чураївну, творчість якої надихає і сьогодні!

                                      Козацькая муза, що серцем палала

                                      Словами барвистими пісню плела!

  Маруся Чурай  споконвік надихала –

Кохання і пісня – два вірних крила!









16.01.25

Війна ,як вона є: очима свідка.

 Війна,як вона є:очима свідка"-зустріч з учасником російсько-української війни Є.Бойком.

 Ми живемо в непростий час,коли в Україні триває повномасштабна російсько-українська війна.

   Отож,зустріч з військовими Євгеном Бойком-командиром артилерійської батареї та Русланом Калюжним-головним сержантом,організована провідними бібліотекарями абонементу Мариною Калюжною та Тетяною Михайлик для старшокласників ОЗ Диканської ЗОШ l-lllступеня була саме на часі.

   Євген Бойко-за фахом вчитель історії та філософії,розповів учням багато цікавого.Відповідаючи на запитання присутніх,військові побратими поділились із слухачами оповідями про свої військові будні,про солдатську дружбу і підтримку побратимів.В них були і страшні реалії війни,і епізоди,як важливо злагоджено працювати в команді,зберігати при цьому холодний розум;і, звичайно,емоції і жарти.

   На завершення зустрічі провідний бібліотекар Т.Михайлик провела для юних користувачів бібліографічний огляд літератури"Очима тих,що бачили війну".

   Учні щиро дякували Захисникам за те,що вони,не шкодуючи сил і власних життів,захищають мир та спокій українців,боронять рідну землю від нападників.









14.01.25

 

МАРУСЯ ЧУРАЙ: СЛОВО,ЩО ЖИТИМЕ ВІЧНО

WEBліографія

1.    https://spravjniistoriyi.com.ua/2022/08/04/lehendarna-istoriia-marusi-churai-yaka-sylnisha-za-stolittia/  - легендарна історія Марусі Чурай

2.    https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D1%83%D1%81%D1%8F_%D0%A7%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B9 – Маруся Чурай, вікіпедія

3.    https://ukrainky.com.ua/marusya-churaj-pravda-i-vygadky-pro-ukrayinsku-sapfo/ - Маруся Чурай, правда чи вигадка?

4.    https://ua.redtram.com/blog/marusya-churaj-pravda-%D1%96-vigadki/- Маруся Чурай: правда і вигадки про українську співачку та поетесу

5.    https://www.ukrlib.com.ua/bio/author.php?id=451 – Маруся Чурай,життєвий та творчий шлях

6.    https://ukrclassic.com.ua/katalog/usna-narodna-tvorchist-ta-davnya-ukrajinska-literatura/2329-marusya-churaj-biografiya - Маруся Чурай, біографія коротко + тексти пісень

7.     http://library.vnmu.edu.ua/wp-content/uploads/2015/08/Marusya-CHuraj.pdf - Маруся Чурай, яскрава презентація

8.    https://vseosvita.ua/library/prezentatsiia-biohrafiia-churai-marusia-840080.html Маруся Чурай, презентація

9.    https://www.ukrlib.com.ua/tvory/printit.php?tid=7580 – образ Марусі Чурай в українській літературі (О.Кобилянська «В неділю рано зілля копала…», М.Старицький «Ой не ходи ,Грицю, та й на вечорниці», Ліна Костено «Маруся Чурай»)

10.https://www.youtube.com/watch?v=KM1DyAZxkyE Маруся Чурай, невигадані історії, відеоряд

11.https://www.youtube.com/watch?v=OKxqeHy4xmk – Маруся Чурай,цікаві факти , відеоряд

12.https://www.youtube.com/watch?v=DedBG98cC1g – пісні Маруся Чурай, відеоряд

13.https://www.youtube.com/watch?v=ib34IRcOOxA – Маруся Чурай. Раїса Кириченко «Ой не ходи, Грицю…», пісня, відеоряд.

 

03.01.25

 

НЕСКОРЕНЕ ПОКОЛІННЯ: ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО

WEBліографія

1.      https://nlu.org.ua/resourses/nashi_vydannya/b-symonenko.pdf - біобібліографічний нарис про Василя Симоненка

2.      https://onlyart.org.ua/ukrainian-poets/vasyl-symonenko/ - Василь Симоненко, вірші

3.      https://www.ukrlib.com.ua/review/author.php?id=98 – Василь Симоненко, аналіз творів

4.      https://www.ukrlib.com.ua/bio/printit.php?tid=1672 - Василь Симоненко, біографія

5.      http://ukrlit.org/symonenko_vasyl_andriiovych/tvory - Василь Симоненко, поезія, поеми, вірші

6.       https://dovidka.biz.ua/vasil-simonenko-biografiya-korotko/#google_vignette – біографія,коротко

7.      https://suspilne.media/culture/93717-u-mene-ukraina-odna-86-ta-ricnica-z-narodzenna-vasila-simonenka/ - факти про життя та творчість Василя Симоненка

8.      https://www.youtube.com/watch?v=aDZ-478YQ5s – життя та творчість, відео

9.       https://osvita.ua/school/literature/tag-symonenko_vasyl/#google_vignette- повні тексти творів Василя Симоненка

10.   https://naurok.com.ua/prezentaciya-zhittya-i-tvorchist-vasilya-simonenka-13993.html - Василь Симоненко, презентація

11.   https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%92%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C_%D0%90%D0%BD%D0%B4%D1%80%D1%96%D0%B9%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87- Василь Симоненко,вікіпедія

12.   https://naurok.com.ua/v-simonenko-cikavi-podi-z-zhittya-poeta-lebedi-materinstva-aktualnist-poezi-394048.html - цікаві  факти з життя поета

13.   https://naurok.com.ua/literaturna-viktorina-po-tvorchosti-v-simonenka-na-sviti-bezlich-takih-yak-ya-103063.html – літературна вікторина та кросворд

14.   https://vseosvita.ua/test/vasyl-symonenko-3666350.html -  Тест (12 запитань) , Василь Симоненко

15.    https://www.ukrlib.com.ua/answers/toauthor.php?id=98 – Василь Симоненко, контрольні запитаня.

16.   https://www.red-letter.com.ua/liudy/vasyl-symonenko-fakty-pro-zhyttia-ta-tvorchist-poeta/ - цікаві факти про життя та творчість поета.