26.03.15

Інтернет як джерело одержання професійної інформації

   Вільний і швидкий доступ практично до будь-якої інформації, зручність користування є безперечними перевагами Інтернет, що залучають усе більшу кількість людей. Інтернет перетворюється в багатофункціональний інструмент для спілкування, одержання і передачі інформації, невід'ємною частиною бізнесу. Особливість Інтернету як системи доступу до інформації обумовлена безмежністю інформаційних ресурсів, доступних користувачам. Кожен користувач може знайти для себе в мережі необхідну йому інформацію, яка може носити суто приватний, науковий, суспільний характер.
    В Інтернет - центрі Диканської центральної бібліотеки була організована віртуальна екскурсія для вчителів початкових класів гімназії імені М.В.Гоголя "Інтернет як джерело одержання професійної інформації". Присутні мали змогу ознайомитися з освітніми порталами, переглянути блоги своїх колег, розробки уроків, сценарії свят для школярів та батьків.







24.03.15

Он-лайн майстер – клас «Лялька-мотанка»


   Сьогодні в Інтернет-центрі Диканської центральної районної бібліотеки відбулася он-лайн зустріч з колегами з Луганської області. У заході взяли участь працівники нашої бібліотеки, керівники гуртків районного Будинка школяра, учасники гуртків та майстриня, вчитель гімназії імені М.В.Гоголя Полозюкова Валентина Іванівна. 

А також: 

- працівники Новопсковської центральної районної бібліотеки – ведуча – бібліотекар І категорії відділу обслуговування ЦРБ Шумова Людмила Михайлівна; 
- учасники арт студії «Магія творчості», що діє при Новопсковській центральній районній бібліотеці;
- учасники районного любительського об’єднання майстрів та аматорів народної творчості «Лівша», що діє при Новопсковському районному центрі культури та дозвілля;
- керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості;
- вихователі дошкільного навчального закладу «Дзвіночок»
та
 - працівники Старобільської центральної районної бібліотеки; 
- волонтер Старобільської ЦРБ, керівник об’єднання «Майстрині Старобільщини» Орищенко Вікторія.
   Розпочалася зустріч з знайомства та розповіддю про Луганщину, її заповідні місця.




   Продовженням зустрічі був майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки, який провела Валентина Іванівна Полозюкова.

   Лялька-мотанка – українська народна лялька, символ жіночої мудрості, родинний оберіг. Здавен у кожній родині лялька-мотанка виконувала роль оберегу, була символом мудрості, берегинею роду, символом матері-прародительниці та зв’язку між поколіннями. Лялька-мотанка приходить у наш світ у якомусь образі, створюється з певною ціллю. Її виготовляли із різними побажаннями, наділяли різними символічними значеннями: на щасливу долю, сприяння потаємним бажанням, гармонії людини з природою, на успіх і здоров’я, на добро і злагоду.
   Про все це розповідала майстриня, навчаючи створювати ляльку-мотанку. 


   

 
 

 


На закінчення майстер-класу учасники оцінили вироби, які щойно створили,


а учасники з Старобільської ЦРБ показали свої готові ляльки-мотанки, які виготовили раніше


Майстриня Полозюкова Валентина Іванівна з власними виробами


21.03.15

Перший вихід у відкритий космос

   Про те, що перша людина в Космосі Юрій Гагарін знають усе. Причому не тільки в нас, а в усьому світі. Але Гагарін був першою людиною полетівшим у космос, а от Олексій Леонов став першою людиною, що вийшов у відкритий космос. Відбулася ця подія 18 березня 1965 року.
Саме в цей знаменний для космонавтики день Олексій провів за межами його корабля «Схід-2» 12 хвилин. Космонавт користувався страховочним тросом, але однаково - у той момент це був величезний прорив у науці.



  Саме завдяки тому, що Леонову вдалося провести в космосі ці 12 хвилин, учені змогли зробити висновок про те, що працювати в космосі й перебувати там поза кораблем можливо.
Саме із цього дня почалася справжня історія освоєння космосу.


   Після радянського астронавта, його подвиг повторили американці. Відбулося це 3 червня 1965 року. А першою жінкою, що вийшла у відкритий космос стала Світлана Савицька. Її вихід відбувся 25 липня 1984 року. Світлана вийшла в космос не з космічного корабля, а з орбітальної станції «Салют - 7».
   У Київському планетарії відкрилася виставка "Космос: Машина часу", присвячена 50-річчю першого виходу людини у відкритий космічний простір. В урочистій церемонії відкриття взяв участь герой України, перший космонавт України Леонід Каденюк. Захід організовано спільно з Музеєм космонавтики імені С.П.Корольова (Житомир) та організацією ATMASFERA 360. Виставка триватиме до 31 травня.

Цікаві Інтернет-ресурси
      
Ø Первый выход в открытый космос [Електронний ресурс] // You Tube. – Режим доступу : https://www.youtube.com/watch?v=EdP4z1xCkH8
Ø Вихід у відкритий космос [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – Режим доступу : http://uk.wikipedia.org/wiki//.
Ø Леонов Олексій Архипович [Електронний ресурс] // Вікіпедія. – Режим доступу : http://uk.wikipedia.org/wiki//.
Ø 18 березня річниця першого виходу людини у відкритий космос [Електронний ресурс] // Vsim. ua - Режим доступу: http://vsim.ua/Kult-podii/sogodni-18-bereznya-richnitsya-pershogo-vihodu-lyudini-u-vidkritiy-kos-10222360.htmll.
Ø Перший вихід у відкритий космос [Електронний ресурс] // Цікава історія. – Режим доступу: http://daktu.info/cikav-istorr/2647-pershij-vixid-u-vidkritij-kosmos.html.
Ø Перший в історії вихід людини у відкритий космос [Електронний ресурс] // Альманах визначних подій. – Режим доступу: http://calendate.com.ua/event/397.
Ø Легенда космонавтики О. А. Леонов в КПІ [Електронний ресурс] // Київський політехнічний інститут. – Режим доступу: http://kpi.ua/10-03-30.
Ø Людина і космос [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://bibliomiste4ko.kharkiv.ua/material/vitalnyafaxivca/kosmos.pdf.
Ø 18 березня 1965 року. Перший в історії вихід людини у відкритий космос – Олексій Леонов протягом 10 хвилин [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://sjogodni.org.ua/publ/135-1-0-24471.

Ліні Костенко - 85!

   Ліні Костенко - 85! Поезію Ліни Костенко знають і люблять мільйони людей не тільки в Україні, а й далеко за її межами, бо її поетичне слово пророче, наповнене філософською глибиною, високою духовністю. Ліна Костенко - це голос, це душа і совість української нації.
   Отож саме в день народження поетеси - 19 березня - Диканська центральна районна бібліотека зібрала шанувальників таланту Ліни Костенко. Бібліотекарі Т.М.Михайлик та О.Є.Гірняк організували для широкого кола читачів березневі зустрічі, на яких йшлося про відому і невідому Ліну Костенко в розповідях, огляді життя і творчості.
   Увазі присутніх було запропоновано фотопрезентацію, фрагменти відеозустрічі Л.Костенко з шанувальниками творчості у м.Харкові. Звучали пісні на слова поетеси у виконанні Ольги Богомолець (відео). На заході звучали неперевершені поезії Ліни Костенко - їх із захопленням читали наші гості.

 


 



 

19.03.15

Електронна звітність

   У Диканській центральній районній бібліотеці завершився цикл тренінгів для бібліотекарів району по вивченню ECMaP (електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України). На практиці кожен учасник мав змогу заповнити звіт своєї бібліотеки, що дало можливість детальніше ознайомитись із системою. Над створенням цієї системи активно працювали Програма «Бібліоміст» спільно з Міністерством культури України та Національною парламентською бібліотекою України (НПБУ).
   Електронна система моніторингу мережі публічних бібліотек України (ЕСМаР) – це база даних, яка містить усю інформацію про публічні бібліотеки України, їхні характеристики та показники діяльності. Перелік показників розширено у відповідності до нових послуг, які надають сучасні бібліотеки. Ця система буде використовуватись українськими публічними бібліотеками для звітності, що надасть змогу ухвалювати ефективні управлінські рішення, спираючись на якісні дані. 

 




12.03.15

Майдан очима молодих

   Річниця Майдану. Саме події Революції Гідності докорінно змінили хід історії України. Саме вони сколихнули небачену хвилю народного патріотизму, достукалися до серця чи не кожного українця.
  Майдан та Революція Гідності потрясли не тільки Україну, а й увесь світ. Україна продемонструвала всьому світу, що українці - міцна духом, волелюбна нація, яка навчилась поважати себе і зуміла відстояти свій демократичний вибір.
   До річниці Майдану бібліотекарями районної бібліотеки для дорослих відділу обслуговування читачів М.Тягній та читального залу С.Тютюнник було проведено зустріч учнів Диканської гімназії імені М.В.Гоголя з учасниками Революції Гідності.
   Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні та героїв - захисників України, які віддали життя за кращу її долю. Молоді диканчани мали змогу поспілкуватися із людьми, які у ті страшні лютневі дні були у самому пеклі протистояння. Схвильовано розповідав про лютневий Майдан один із активістів Артем Ганжа, який ще тоді навчався в коледжі. Як добиралися до Києва, як стояли на барикадах, носили дрова та шини до вогняної стіни, яка захищала Майдан від силовиків. Побажав усім ніколи не падати духом, адже війна колись закінчиться і ми обов'язково переможемо. Основне його кредо - не боятися йти вперед, міняючи світ на краще, не бути байдужими до того, що відбувається навколо тебе.
   Також на заході була присутня заступник голови райдержадміністрації Біляєва Т.Г., яка тими лютневими морозними днями також була на Майдані й бачила все на власні очі. Учням розповіла про своє бачення тих страшних подій. Свою розповідь доповнила відеопрезентацією "Майдан: обличчя та доля людей і країни", яку зробила з фото з власного архіву та архіву майданівців.
   Захід завершився піснею "Ще не вмерла Україна" (Гімн Євромайдану) у виконанні Ростислава Хитряка.