30.09.21

Святкуємо Всеукраїнський день бібліотек

 


   Є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини. І серед них найбільше диво з див - книжка. У ній увесь неосяжний світ. Усе, що створено людським розумом, усе, до чого прагне наша душа, має своє відображення у книжці.
   Хтось із мудрих сказав: "Бібліотекар - це не професія, а стан душі, а ще - знахар". Це насправді так, бо якщо в аптеці чи лікарні вам полікують тіло, то в цьому храмі - душу.
   Згідно з Указом Президента України від14.05.1998 р. - кожного року 30 вересня бібліотекарі відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові та їх матері Софії (мудрості) відзначається це свято. А дарують людям вічну мудрість книг бібліотекарі.
   З нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у читальній залі Диканської публічної бібліотеки експонується виставка - інсталяція "Бібліоселфі "Ти де? А я в бібліотеці!", на якій користувачі можуть знайти і своє селфі та "посмакувати" шматочком святкового книжкового тортика. А гурмани читання можуть обрати книгу, скориставшись вишуканим книжковим годинником.










18.09.21

Національному парку "Софіївка" - 225

   Національний дендрологічний парк «Софіївка» Національної академії наук України є шедевром світового садово-паркового мистецтва кінця XVIII - початку XIX століть. Це зразок пейзажного паркового мистецтва - композиції води, землі, каменів, рослин, архітектурних споруд і скульптур. Площа парку сягає 180 гектарів. Парк розташований на околиці старовинного міста Умані Черкаської області.

 В цьому році виповнюється 225 років із часу заснування в місті Умані національного дендрологічного парку “Софіївка”. До цієї дати в Інтернет-центрі нашої бібліотеки відбулася віртуальна екскурсія "Національному парку "Софіївка" - 225". 
   Учні сьомих класів мали змогу побачити всю красу дендропарку у відеороликах:
Софіївка, Умань - повна відео екскурсія

   Нині «Софіївка» - найбільший центр з інтродукції та акліматизації рослин Правобережного лісостепу України, де нараховується понад 3 тисячі таксонів різноманітних рослин. Як науково-дослідний інститут НАН України «Софіївка» здійснює фундаментальні та прикладні наукові дослідження з актуальних напрямів біологічної науки з метою одержання нових наукових знань та їх використання для практичних цілей. Науковий колектив забезпечує збереження і вивчення у спеціальних, штучних і природних умовах парку «Софіївка» різноманітних видів дерев, кущів та трав’янистих рослин і їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання. Саме завдяки праці науковців «Софіївка», як інститут має визнання в наукових колах світу, що підтверджується міжнародними відзнаками та дипломами. В 1995 році «Софіївка» за результатами Міжнародного конкурсу Європа Ностра (Europa Nostra) колектив парку отримав всі відзнаки: медаль, диплом і барельєфний знак за роботу з відновлення його після стихійного лиха 1980 року, а також за збереження пам'яток історії та культури.
   У 1984 році планета 2259, відкрита астрономом Бурнашевою в 1971 році, отримала назву «Софіївка» на честь одноіменного парку в Умані.

   У 2007 році «Софіївку» визнано одним із Семи чудес України.




16.09.21

Золотом осінь дорогу встеляє...

    Вже на порозі осінь золота... Вересень грає калиною на межі, горобиновим спалахом на узбіччі... Червонобокі яблука в садах падають вночі і будять ранком тишу... Пахне медовими грушами і достиглою ожиною.

   Хліб вже в коморі. Осінь надворі. Ще палахкочуть на городах чорнобривці, вилежуються жовтобокі гарбузи...

   Та прохолодний ранок жбурляє в обличчя раптом дощинки, дихає осінньою свіжістю і першим падолистом. Нагадує всім, що вже літечко красне минуло і попереду осінь - красуня, осінь - мрійниця - час теплих зустрічей і запашного шипшинового чаю, теплих спогадів в холодний вечір. А ще - золота пора читання.

   То ж бібліотекарі підготували своїм численним користувачам багату різнопланову книжкову виставку - інсталяцію на абонементі "Осінній книжковий кошик" - тут і художні книги для душі, і поетичні збірочки для ліриків, і, звичайно, книжки для доброго господаря - "Плодовые деревья", "Огород без хлопот", "Энциклопедия садовода - огородника".

   Запрошуємо наших користувачів переглянути книжкову виставку на абонементі, обрати собі книги до душі.