06.11.21

Періодичні видання в Інтернеті

 

  Історія електронних видань починається з появи перших електронних періодичних дайджестів та журналів у США у 1980-х роках., коли медіа стали опановувати новий цифровий формат.

   Науковці почали створювати гіпотези щодо виникнення безпаперових видань ще до появи перших медіа у цифровому форматі. Зокрема першими електронні журнали описали американські вчені Н. Сондак та Р. Шварц у статті «Безпаперовий журнал» ще у 1973 році.
   На сьогоднішній день в мережі Інтернет безліч назв періодичних видань в електронному вигляді. 

Ми пропонуємо до перегляду деякі з них.

Правові періодичні видання в мережі Інтернет:

Відомості Верховної Ради України. – Київ : Парламентське видавництво, 2007 – // Парламентське видавництво : [сайт]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: http://radabook.com/. –  Розділ "Електронні періодичні видання".

Щотижневий нормативний бюлетень, який видається з лютого 1941 року (52 випуски на рік). Зазначений бюлетень виконує завдання відповідно до ст. 139 Регламенту Верховної Ради України "Опублікування, зберігання законів, постанов та інших актів, прийнятих Верховною Радою України". Указом Президента України "Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності" бюлетень "Відомості Верховної Ради України" визначено як офіційне джерело оприлюднення нормативно-правових актів, що їх приймає Верховна Рада України.

Вісник Пенсійного фонду України. – Київ : Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України, 2015 – 2017 // Пенсійний консультант [портал]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: https://pensia.ua/ua/gazeta/elektronni-vidannya/category/5. – Розділ "Електронні видання".

  Спеціалізований щомісячник інформаційно-аналітичного характеру, спрямований на висвітлення питань державної політики у сфері пенсійного забезпечення громадян, системного аналізу нормативно-правової бази пенсійної системи, розміщення методичних рекомендацій та практичних пропозицій застосування законодавства у сфері пенсійного забезпечення; висвітлення міжнародного досвіду реформування пенсійних систем; розміщення аналітичних матеріалів та актуальних наукових досліджень пенсійного забезпечення. Актуальні інтерв'ю, коментарі фахівців, судова практика, наукові розвідки, офіційна статистика.

Голос України. – Київ : Київська правда, 1991 – // Голос України [сайт]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: http://www.golos.com.ua/. – Розділ "Читати PDF".

  Українська газета, офіційний друкований орган Верховної Ради України. Виходить з 1 січня 1991 року 5 разів на тиждень (із вівторка по суботу) українською та російською мовами (окрім офіційної публікації документів і публікації оголошень, переклад яких не здійснюється). Має електронну версію з архівом випусків газети, починаючи з 1 січня 1991 року.
  Газета всебічно висвітлює діяльність Верховної Ради України, депутатських фракцій та груп, комітетів, тимчасових спеціальних комісій і тимчасових слідчих комісій, народних депутатів України, органів місцевого самоврядування. У газеті подається інформація про події в Україні й за кордоном, висвітлюються проблеми життя суспільства та соціального захисту населення, питання зміцнення законності, культурного життя тощо.

Пенсійний кур'єр : тижневик Пенсійного фонду України. – [Б. м. : б. в.], 2014 – 2015 // Пенсійний консультант [портал]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: https://pensia.ua/ua/gazeta/elektronni-vidannya/category/2. –  Розділ "Електронні видання".

  Офіційне видання Пенсійного фонду України, що створене для широкого кола читачів та спрямоване на висвітлення як основних напрямів діяльності органів Фонду, так і всіх сфер соціально-економічного розвитку суспільства. Концепція газети визначається інтересами й потребами цільової аудиторії.

Право України. – Київ : Ін-Юре, 2008 – // Право України [сайт]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: https://pravoua.com.ua/ua/

  Загальнодержавне періодичне юридичне видання. На його сторінках публікуються науково-теоретичні та практичні матеріали з:
  - актуальних загальнотеоретичних і галузевих правових питань, правозастосовної практики, а також пропозиції до законодавства, зарубіжний правовий досвід;
  - конституційної, судово-правової та адміністративно-правової реформ;
  - практики Європейського суду з прав людини, Конституційного, Верховного, Вищого господарського, Вищого адміністративного судів України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, міжнародного комерційного арбітражу, третейських судів тощо.

Праця та зарплата / ТОВ "Інформаційно-консультаційна фірма "Праця". – Київ : [б. в.] // Праця та зарплата [сайт]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: https://pza.com.ua/.

  Всеукраїнська інформаційно-консультаційна газета для керівників, бухгалтерів, юристів, кадровиків, підприємств та установ різних форм власності, заснована 1992 року.
  У кожному номері – роз'яснення й консультації фахівців міністерств і відомств з питань оподаткування, трудового законодавства, оплати праці, пенсійного забезпечення, соціального страхування, бухгалтерського обліку тощо.

Урядовий кур'єр. – Київ : Преса України, 2009 – // Урядовий кур'єр [сайт]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: https://ukurier.gov.ua/uk/ .

  Щоденне видання центральних органів виконавчої влади України. Засновник – Кабінет Міністрів України. Газета виходить з жовтня 1990 року. Мова видання – українська. Періодичність – п'ять разів на тиждень (вівторок, середа, четвер, п'ятниця й субота). Входить до першої трійки найтиражніших видань в Україні. Загальний наклад – 500 тисяч примірників на тиждень.
  "Урядовий кур'єр" оперативно інформує про найголовніші події у політичному, економічному, громадському, культурному житті країни та світу. Як офіційна газета органів державної виконавчої влади України "Урядовий кур'єр" першим отримує найповнішу та ексклюзивну інформацію про діяльність Президента й уряду України, друкує на своїх сторінках повні тексти законів України, указів Президента, постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів, нормативні документи міністерств і відомств та коментарі до них. Значна частина цих документів набирає чинності з дня публікації в "Урядовому кур'єрі".

Юридичний вісник України. – Київ: Юрінком Інтер // Юридичний вісник України [сайт]. – Електрон. текст. і граф. дані. – Режим доступу: https://yvu.com.ua/ .

  Щотижнева загальнонаціональна правова газета.
  Розрахована на широку читацьку аудиторію: професійних юристів, адвокатів, нотаріусів, працівників органів державної влади та управління, викладачів, науковців, студентів і громадян, які цікавляться правовою інформацією.


 Інша періодика:

Україна молода

Українська туристична газета

Журнал "Дивослово"

Культура слова

Екологічна безпека та природокористування

Єдиноборства

Економіка України

Охорона праці

Підприємництво та інновації

Український історичний журнал

Юридичний науковий електронний журнал

Кібербезпека: освіта, наука, техніка

Цифрова платформа: інформаційні технології в соціокультурній сфері

Українська правда

 Зоря Полтавщини

Порадниця

Трудова слава

Газета по - українськи

Дім, сад, город

Viva! Україна

      Натали

   Частина цих видань є у фонді нашої бібліотеки. Запрошуємо відвідати читальну залу і ознайомитися з цією періодикою.

   Бажаємо приємного перегляду!


Немає коментарів:

Дописати коментар