27.01.22

Онлайн – ресурси для вивчення та поглиблення знання української мови

   

  Опанування й поглиблення знання державної мови - важлива складова формування національної ідентичності, невід'ємна частина особистісного, професійного розвитку, успішного вибудовування кар'єри.
   16 січня 2021 р. набула чинності стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», ухваленого 25 квітня 2019 р. Верховною Радою України.
 У квітні 2021 р. Міністерство культури та інформаційної політики України (МКІП) оприлюднило інформацію про створення Національної платформи з вивчення української мови. Автори проекту зазначили, що платформа «зібрала в одному місці ефективні онлайн та офлайн ресурси, а також мобільні додатки з вивчення української мови - як для українців, які хочуть підвищити рівень володіння української мовою, так і для іноземців, які прагнуть її вивчити "з нуля"». Вона об'єднує кілька сайтів, подає відомості у зручному форматі (текстовому, відео чи інтерактивному) та стане у пригоді людям з будь-яким рівнем володіння мовою - і носіям, і іномовним особам.
   Інтернет-ресурси дають змогу навчатися коли, де і як вам зручно. Не потрібно нікуди їхати, підлаштовуватися під чиїсь графіки, ви самі обираєте, о котрій у вас сьогодні уроки та яка форма викладу матеріалу вам підходить найбільше.

   Пропонуємо ознайомитися з деякими корисними безкоштовними онлайн-ресурсами для вдосконалення, оновлення, поглиблення своїх знань та можуть становити інтерес для різних категорій користувачів бібліотек.


   «Тренажер з правопису української мови» поєднує теоретичні положення й практичні завдання, що сприяє засвоєнню граматики української мови і вдосконаленню правописних навичок. Поповнюється новими завданнями. Навчальні матеріали містять різноманітну пізнавальну інформацію. Регулярні заняття допомагають перевіряти свої знання, вивчати і повторювати правила, вдосконалювати навички спілкування.


   «Є-мова» - освітня онлайн-платформа з вивчення української мови з різними підходами та для різних аудиторій. Організатором та ініціатором є ГО «Український світ». Командою цього проекту розроблено низку безкоштовних навчальних курсів, короткий опис яких подаємо нижче.


   «Авраменко» і «Експрес-уроки української мови Олександра Авраменка» - представлені на Платформі посилання на власний сайт та окремий підрозділ сайту Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка доцента цього вишу, завідувача кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», відомого телеведучого, популяризатора та дослідника української мови, автора самовчителя «Українська за 20 уроків» (2014, 2016) О. Авраменка. Вони містять експрес-уроки української мови (короткі навчальні відео), радіоуроки, матеріали щодо підготовки до ЗНО, словники, підручники, посібники тощо.


   «Лайфхаки з української мови» - спільна розробка EdEra та Освіторії. Курс у формі корисних відеопорад (лайфхаків), що допоможе опанувати базові теоретичні знання з української мови, виробити навички успішної мовленнєвої комунікації. Підходить і для підготовки до складання ЗНО. Кожен урок-лайфхак супроводжується робочими аркушами із завданнями для перевірки засвоєння знань, тестами. Розроблено зручний та доступний інтерактивний конспект.
   «ДисКурс» - освітня платформа, що дає змогу всім охочим зручно, цікаво й ефективно вивчати українську мову. На ютуб-каналі представлено понад 40 навчальних відео.
   Останнім часом з'являються навчальні чат-боти для вайбера та телеграма. Наприклад: бот для підготовки до ЗНО з української мови , «Стоп суржик» (пошук українських слів-відповідників,  можливість перевірки своїх знань), «Баба Катря» (вивчення наголосів в українській мові з добрячою порцією гумору).
   Як бачимо, з-поміж наявних корисних джерел є: онлайн-курси, відеоуроки, записи навчальних
телепрограм на спеціальних сайтах, ютуб-каналах, віртуальні тренажери з правопису, мобільні додатки, чат-боти, спеціальні тематичні сторінки в соціальних мережах тощо.


   Усі матеріали для навчання є в постійному доступі, ви можете знову й знову їх вивчати, щоб запам’ятати найскладніші для вас моменти та розібратися детальніше з другої, третьої, якої завгодно спроби.


   Зараз у вас є чудовий вибір безкоштовних ресурсів для вивчення української мови. Бажаємо успіху!

Немає коментарів:

Дописати коментар