28.04.24

«Зона відчуження: жорстокий урок історії»

  26 квітня виповнюється 38 років від дня наймасштабнішої катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Це катастрофа залишила невиліковні рани в серцях багатьох людей і мала надзвичайно великий вплив на навколишнє середовище та життя мільйонів людей.

    До Дня вшанування пам’яті про загиблих героїв, які віддали своє життя, боролись з наслідками аварії, а також всіх, хто постраждав від цієї катастрофи для учнів 8 класу ОЗ «Диканської ЗОШ І-ІІІ ступеня» бібліотекарі читального залу Диканської публічної бібліотеки провели годину екологічної правди «Зона відчуження: жорстокий урок історії».

   На заході учні мали змогу дізнатися про Чорнобильську катастрофу різнопланово: значення і небезпека атому в житті людини; причини і наслідки аварії для екології України та світу; історія створення захисного саркофагу; воєнне сьогодення Чорнобиля та інше.

  Також молоді була запропонована нова сучасна література про Чорнобильську катастрофу: книга про місцевих героїв-ліквідаторів; книги-присвяти героям Чорнобиля та книги-фотоальбоми.















26.04.24

Чорнобиля гіркий полин

   Чорнобиль... Одна з найстрашніших трагедій за всю історію людської цивілізації сталася в Україні 26 квітня 1986 року у результаті вибуху одного з енергоблоків на Чорнобильській АЕС.
   До 38 річниці Чорнобильської трагедії провідні бібліотекарі абонементу Тетяна Михайлик та Марія Тягній організували та провели для юних користувачів медіашок "Чорнобиль не має минулого часу".
   Як це було - продемонструвала присутнім М.Тягній відео "Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди залишиться в пам'яті".
   Про наслідки катастрофи та про Чорнобиль сьогодні розповіла старшокласникам Т.Михайлик. Презентація фотокниги "Пропусти Чорнобиль крізь серце" фотокореспондента зони Михайла Загреби не залишила нікого байдужим.
   Марія Тягній ознайомила юнацтво з книжковою виставкою "26 квітня - день пам'яті Чорнобильської трагедії".
   На завершення зустрічі користувачам було продемонстровано відео на злобу дня - про російських окупантів з зоні відчуження - "Як окупанти зруйнували Чорнобильську зону і як вона їх покарала".









25.04.24

Обережно! Кібершахраї

   Підвищуємо загальний рівень обізнаності громадян з онлайн-загрозами та вчимо основи кібергігієни.
  Сьогодні на базі Інтернет - центру Диканської публічної бібліотеки відбувся урок медіаграмотності "Обережно! Кібершахраї", який підготувала і провела провідний бібліотекар Інтернет - центру Тетяна Гальченко. Користувачі мали змогу переглянути однойменний серіал на національній освітній платформі актуальних знань та навичок Дія.Освіта. Вони дізналися як захистити себе від шахраїв в інтернеті та у ґаджетах, як розпізнати найпопулярніші схеми обману: заміна SIM-карти, викрадення телефону, фішинг, шахрайські дзвінки, доступ до комп’ютера тощо.
    Пройшовши всі тести, присутні отримали сертифікати.
   Телефон та пошта — золоті ключики для шахраїв, які вони використовують, щоб дістатися до ваших грошей і цінної інформації. Оберігайте їх!









18.04.24

Від серця до серця: читачі рекомендують

 23 квітня - Міжнародний день книги і авторського права

   Найбільше диво на світі - це книга. Найперша в історії людства книжка - це кам'яна книга настінних зображень. Далі були книжки на бересті, глині, пергаменті, папері. Найдавнішою рукописною книгою, яка збереглася до наших днів, є Остромирове Євангеліє. Написане воно було в 1050 - 1057 роках дяком Григорієм. Саме на ньому президенти України присягають українському народу при інавгурації.

   Виникнення книгодрукування у східнослов'янських народів пов'язане з іменами трьох видатних першодрукарів - Швайпольда Фіоля, Франсиска Скорини, Івана Федорова.

"Книги - морська глибина, 

Хто в них пірнає аж до дна

Той, хоч труда мав досить,

Дивнії перли виносить"

   Ці віршовані рядки належать видатному українському письменнику І.Франку. Книги - це дійсно морська глибина. В них можна пізнати все. А тому бібліотекарі абонементу організували для своїх численних користувачів книжкову виставку найпопулярніших серед читачів сьогодні книжок - на всі смаки і інтереси "Читач сказав "Браво!".

   Тут і мудрі настанови та міркування Блаженійшого Любомира Гузара, його поради українцям на щодень, і книги відомого українського прозаїка, журналіста, Лауреата Коронації слова та інших літературних конкурсів, автора численних творів різних жанрів В.Лиса, одного з найвідоміших письменників сучасної України Василя Шкляра, і книги, що давно полюбилися читачам - Братів Капранових, книги лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця - це наповнення світлом наших днів в цьому незбагненному і непростому світі. Увазі наших користувачів неперевершені поезії Людмили Овдієнко. Любителі книги пропонують відомий в усьому світі роман Луїзи Олкотт "Маленькі жінки" і, звичайно ж, книги української письменниці Світлани Талан, авторки низки романів у жанрі "реальних історій".

   У світі повно цікавого. Тому наші читачі діляться враженнями і пропонують нам з вами, окрім художньої літератури, пізнавальні й популярні книги, як от - Бакаларіо П'єрдоменіко та ін. "Що в моїй голові? Книжка, яка пояснює все про мозок", Володимир Станчишин "Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією", Іван Черненко "Сміх у кінці тунелю. Нотатки українського анестезіолога".

   Список можна нескінченно продовжувати...

   Читайте! Діліться враженнями від прочитаного з іншими читачами і нехай свято спілкування з книжкою ніколи не закінчується! Бажаю вам цікавих зустрічей з новими книжками!







06.04.24

Кілька кроків до здоров'я

    7 квітня - Всесвітній день здоров'я.

   В Статуті Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) дається таке визначення: "Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад".

   Здоров'я - цінний скарб для людини і його треба берегти. Ми повинні турбуватися про нього, вести здоровий спосіб життя. Наша поведінка, наш спосіб життя є дуже важливим у збереженні здоров'я. 

   А прокласти шлях до здорового способу життя вам допоможуть книги, що експонуються на книжковій виставці на абонементі "Ваше здоров'я - в ваших руках". Отримані в рамках україно - швейцарського проекту "Діємо для здоров'я", надзвичайно цікаві, пізнавальні, науково - популярного характеру, написані легкою доступною мовою, вони включають в себе широкий спектр життєдіяльності людського організму та дають нам практичні поради фахівців як бути здоровими.

   Читайте! Адже бути здоровим означає бути щасливим!